Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 maja 2013, 08:09

Warhammer Quest – pierwszy zapis rozgrywki z mobilnego RPG

W sieci pojawił się pierwszy zapis rozgrywki z mobilnego RPG Warhammer Quest. Za projektem stoją twórcy serii turowych strategii Hunters.

Już od pewnego czasu wiemy, że znane z doskonałej serii taktycznych turówek Hunters studio Rodeo Games pracuje nad adaptacją planszówkowego przeboju Warhammer Quest. Teraz twórcy opublikowali pierwszy zapis rozgrywki z tego projektu i sądząc po nim, gra może okazać się jedną z najciekawszych mobilnych produkcji roku.

    - Rodeo Games - strona oficjalna studia

Akcja Warhammer Quest toczyć się będzie w mrocznej krainie znanej jako Stary Świat, która była tłem dla większości wcześniejszych adaptacji tej licencji. Gracz obejmie dowództwo nad drużyną czterech śmiałków, którzy spróbują spenetrować pełne potworów i pułapek podziemia. Po drodze będziemy oczywiście zbierali złoto i przedmioty oraz gromadzili punkty doświadczenia, które pozwolą nam rozwinąć bohaterów.

Eksploracja lochów odbywać się ma w czasie rzeczywistym. Gdy dojdzie jednak do konfrontacji z wrogami gra przełączy się w system turowy. Autorzy wprowadzili tzw. Mgłę wojny, która sprawi, że nigdy nie będziemy pewni, co kryje się w kolejnym pomieszczeniu. Gra wyposażona zostanie również w mechanikę zasadzek. Im dłużej będziemy przebywali w jednym miejscu, tym większe stanie się prawdopodobieństwo, że odnajdą nas liczne oddziały potworów. Wymusi to na graczach ciągły ruch.

Pomiędzy przygodami  odwiedzimy liczne miasteczka, gdzie zajrzymy do sklepów, spróbujemy otrzymać błogosławieństwo bóstw oraz zwerbujemy nowych bohaterów. Wszystkim tym bawić się będziemy w ramach fabularnej kampanii, która poza głównym wątkiem zaoferuje również liczne misje poboczne.

Warhammer Quest powstaje obecnie wyłącznie z myślą o systemie iOS. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery. Twórcy ograniczają się do stwierdzenia, że nastąpi ona jeszcze w tym roku.