Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2013, 11:59

autor: Adrian Werner

Contraption Maker - twórcy serii The Incredible Machine zapowiedzieli jej duchowego spadkobiercę

Weterani studia Dynamix, którzy pracowali nad serią The Incredible Machine, założyli nowe studio i zapowiedzieli duchowego spadkobiercę tego cyklu, zatytułowanego Contraption Maker.

Testy gry ruszą latem. - Contraption Maker - twórcy serii Incredible Machine zapowiedzieli jej duchowego spadkobiercę  - wiadomość - 2013-05-12
Testy gry ruszą latem.

Niezależne studio Spotkin zapowiedziało grę logiczną Contraption Maker, która ma być duchowym spadkobiercą serii Incredible Machine. W przeszłości wiele zespołów próbowało stworzyć godnego następcę tego klasyka i większość z nich poniosła porażkę. Na rzecz firmy Spotkin przemawia jednak fakt, że w jej szeregach jest wielu byłych pracowników studia Dynamix, którzy brali udział w produkcji Incredible Machine.

  1. Contraption Maker – strona oficjalna gry

Contraption Maker powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera zapowiadana jest na końcówkę tego roku. Natomiast latem ruszą testy wersji alfa, do których będzie można dołączyć składając preordera .

Contraption Maker - twórcy serii Incredible Machine zapowiedzieli jej duchowego spadkobiercę  - ilustracja #2

W Contraption Maker zadaniem gracz ma być wywoływanie zwariowanych reakcji łańcuchowych wykorzystujących różnorodne maszyny, przedmioty i zwierzęta. Dostępne obiekty trzeba będzie tak ustawić, by po puszczeniu sceny w ruch wszystkie one w sumie dały pożądany efekt. Gra będzie dwuwymiarowa, ale interakcjami rządzić ma zaawansowany silnik fizyczny, pozwalający na rzeczy, które były niemożliwe w Incredible Machine.

Autorzy obiecują, że zagadki będą wymagające, ale jednocześnie w pełni logiczne. Podczas ich rozwiązywania towarzyszyć nam mają zabawne komentarze złotej rączki Tima i posiadanych przez niego zwierząt. W grze znajdziemy ponad sto różnorodnych obiektów, od silników i rakiet, przez trampoliny i kołowrotki dla chomików, aż po koty i aligatory.

Poza samotną zabawą pojawi się również tryb kooperacyjny. Dodatkową atrakcją ma być edytor poziomów, który pozwoli na szybkie tworzenie nowych wyzwań, a następnie łatwe podzielenie się z nimi z resztą społeczności. Twórcy mają również w planach wypuszczenie narzędzi moderskich.

Ostatnia aktualizacja: 2013-05-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Contraption Maker

Contraption Maker