Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2021, 16:15

Warhammer 40,000: Battlesector to nowa strategia twórców udanego Battlestar Galactica Deadlock

Studio Black Lab Games i firma Slitherine zapowiedziały grę Warhammer 40,000: Battlesector – nową turową strategię osadzoną w popularnym uniwersum science-fiction. Tytuł zadebiutuje na PC w maju 2021 roku, a w późniejszym terminie również na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

W SKRÓCIE
  1. Otrzymaliśmy zapowiedź gry Warhammer 40,000: Battlesector od studia Black Lab Games.
  2. Tytuł będzie trójwymiarową strategią turową rozgrywającą się w popularnym uniwersum Warhammera 40,000.
  3. Zgodnie z planem, tytuł zadebiutuje na PC w maju tego roku. Natomiast latem ma pojawić się na PlayStation 4 i Xboksie One.

Warhammer 40,000, czyli znane chociażby z bitewniaków oraz papierowych RPG-ów uniwersum science-fiction z mocnymi elementami fantasy, nad którym pieczę sprawuje firma Games Workshop, już wielokrotnie gościło w branży elektronicznej rozrywki. Wystarczy wspomnieć cykle Dawn of War czy Battlefleet Gothic: Armada. Już niedługo do długiej listy gier toczących się w tym uniwersum dołączy kolejna. Studio Black Lab Games (mające na swoim koncie między innymi Battlestar Galactica Deadlock) i firma Slitherine zapowiedziały bowiem produkcję Warhammer 40,000: Battlesector. Poniżej możecie obejrzeć jej zwiastun.

Warhammer 40,000: Battlesector będzie trójwymiarową strategią turową. W ramach zabawy otrzymamy możliwość objęcia kontroli nad swoją własną armią kosmicznych żołnierzy, na czele z potężnymi herosami i jednostkami będącymi w stanie wykonywać nadludzkie akcje, i poprowadzenia ich do zwycięstwa. Ostateczny tryumf osiągniemy, korzystając z różnorakich umiejętności, niszczycielskich broni oraz rzecz jasna odpowiedniej taktyki.

W grze Warhammer 40,000: Battlesector będzie dostępna kampania singlowa, podzielona na dwadzieścia misji. W jej ramach weźmiemy udział w wydarzeniach mających miejsce po ogromnej bitwie znanej jako Dewastacja Baala. Podczas nich pomożemy sierżantowi Carleonowi i jego sojusznikom oczyścić księżyc Baal Secundus z Tyranidów i obronić tym samym honor słynnych Krwawych Aniołów.

W tytule nie zabraknie też trybu potyczki, w którym będzie można względnie bezstresowo szlifować swoje umiejętności, oraz multiplayera, zarówno sieciowego, jak i lokalnego. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej karcie produktu na platformie Steam.

Warhammer 40,000: Battlesector to nowa strategia twórców udanego Battlestar Galactica Deadlock - ilustracja #1
W Warhammer 40,000: Battlesector nie powinno zabraknąć emocjonujących bitew.

Warhammer 40,000: Battlesector zadebiutuje na PC w maju 2021 roku. Już teraz można się jednak zapisywać do beta-testów tytułu. Zrobicie to za pośrednictwem tej strony.

W planach jest także wydanie gry na platformach PlayStation 4 oraz Xbox One. Wersje te mają mieć swoją premierę latem tego roku.

  1. Oficjalna strona studia Black Lab Games
  2. Oficjalna strona firmy Slitherine