Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2019, 09:09

Warframe - intro, gameplay z dodatku Empyrean oraz inne atrakcje z TennoCon 2019

Konwent TennoCon 2019 okazał się bardzo owocny dla fanów Warframe. Gra wzbogaciła się o nową zbroję oraz imponujące intro. Ruszył również zaplanowany na 10 tygodni event. Pokazano także obszerny gameplay z nadchodzącego dodatku Empyrean oraz zwiastuny atrakcji zaplanowanych na dalszą przyszłość, w tym trzeciego regionu z otwartym światem.

Zbroja Wukong Prime to jedna z nowości wprowadzonych właśnie do Waframe. - Warframe - intro, gameplay z dodatku Empyrean oraz inne atrakcje z TennoCon 2019 - wiadomość - 2019-07-08
Zbroja Wukong Prime to jedna z nowości wprowadzonych właśnie do Waframe.

Dobiegła końca kolejna edycja konwentu TennoCon, zorganizowanego dla fanów Warframe. Studio Digital Extremes jak zwykle przygotowało na tę imprezę masę atrakcji. Gra wzbogaciła się o kilka nowych elementów, ale tradycyjnie najciekawsze były informacje o planach dalszego rozwoju projektu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Fenomen Warframe – mały rozgłos, wielki sukces i świetna gra

Wprowadzone nowości

Autorzy udostępnili 6-minutowy film CGI, pełniący rolę intra do gry. Materiał przygotował zespół Digic Pictures.

Równocześnie gra wzbogaciła się o kilka nowych elementów. Dodano zbroję Wukong Prime, na wyposażeniu której znajduje się kusza i nunchaku. Ruszył również event Nightwave: Series 2 - The Emissary. Potrwa on ok. 10 tygodni, podczas których regularnie mają się pojawiać nowe epizody ze świeżymi wyzwaniami oraz nagrodami.

Empyrean

Ujawniono również sporo nowych informacji na temat przyszłości gry. Fani z zapartym tchem wyczekują dodatku Empyrean, który pozwoli na kierowanie statkami kosmicznymi. Podczas TennoCon zaprezentowano obszerną prezentację rozgrywki z tego rozszerzenia.

Autorzy pokazali trwający 40 minut gameplay i omówili, co zaoferuje dodatek. Każdym statkiem pokieruje drużyna graczy, kontrolujących różne stanowiska na pokładzie. Jednostki będzie można ulepszać i modyfikować.

Kosmos zapełniony zostanie surowcami do zebrania. Nasi wrogowie mają rosnąć w siłę wraz z nami, co pozwoli im dorobić się własnych statków. Ostatecznie doprowadzi to do spektakularnych bitew gwiezdnych, abordaży i starć z bossami.

Autorzy pracują również nad ulepszeniami silnika, obejmującymi m.in. ładniejsze cienie i odbicia. Będziemy mogli nimi cieszyć się nie tylko w dodatku, ale również w pozostałych sekcjach gry.

Dalsze plany

Digital Extremes udostępniło także zwiastun The New War, czyli następnej dużej przygody, która popchnie naprzód główny wątek fabularny Warframe. Premiera zaplanowana została na tegoroczne Boże Narodzenie.

Ponadto twórcy ujawnili, że rozpoczęli prace nad kolejnym dużym regionem o otwartej strukturze, który otrzymał nazwę The Duviri Paradox. Na razie niewiele wiadomo o nim, poza tym, że zaoferuje mocno surrealistyczny klimat.