Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 listopada 2015, 10:24

Warcraft - pierwszy teaser filmowej adaptacji

Wytwórnia Legendary Pictures wypuściła piętnastosekundowy teaser zapowiadający zwiastun filmu Warcraft.

W najbliższy piątek opublikowany zostanie pierwszy pełny zwiastun filmu Warcraft, czyli kinowej adaptacji niezwykle popularnej marki studia Blizzard Entertainment. Aby zaostrzyć apetyt fanów, wytwórnia Legendary Pictures udostępniła krótki, piętnastosekundowy teaser. To, co na nim widać sprawia, że czekanie przez następne dwa dni nie będzie łatwym zadaniem.

Do tej pory gry nie miały raczej szczęścia do filmowych adaptacji. Większość produkcji tego typu okazywała się spektakularnymi klapami i na palcach jednej ręki można policzyć pozycje, które prezentowały przynajmniej przyzwoity poziom. Warcraft ma szansę zmienić ten niefortunny stan rzeczy. Marka jest bogata fabularnie i ma liczną grupę fanów, ale głównym powodem do optymizmu jest osoba reżysera. Duncan Jones zadebiutował bowiem filmem Moon, który okazał się jedną z najlepszych historii science-fiction, jakie w ostatnich latach trafiły na srebrny ekran.

Do tego w projekt zaangażowano spore środki - według plotek budżet Warcraft znacząco przekroczył sto milionów dolarów. Wydaje się, że jeśli ten film poniesie klapę, to Hollywood może sobie na dłuższy czas odpuścić próby adaptowania gier, przynajmniej jeśli chodzi o wysokobudżetowe produkcje.

Przypomnijmy na koniec, że premiera filmu Warcraft zaplanowana została na czerwiec przyszłego roku.

  1. Warcraft – oficjalna strona