Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2016, 14:38

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

WarCraft II: Battle.net Edition doczekało się pełnej polskiej wersji językowej

Noktis, jeden z fanów gier Blizzarda, ukończył prace nad swoim kolejnym projektem. Po spolszczeniu Diablo i WarCraft: Orcs and Human, przyszedł czas na pełną polską wersję językową gry WarCraft II: Battle.net Edition.

Jeżeli należycie do grona fanów gier firmy Blizzard Entertainment, to być może kojarzycie Noktisa, który swego czasu stworzył polską wersję Diablo i WarCraft: Orcs and Humans. Dziś pragniemy poinformować, że zakończył on prace nad kolejnym projektem – spolszczeniem WarCraft II: Battle.net Edition. Nie mówimy w tym przypadku tylko o napisach, lecz pełnej polskiej wersji językowej. Oczywiście przetłumaczenie tekstów, nagranie i przetestowanie wszystkiego byłoby karkołomnym zadaniem dla jednej osoby, więc Noktis poprosił o pomoc innych fanów, w tym Falloutmana, Qin, Helmera, Nenn, Patryka Śledzia, Kreatiusa, Radomira Babińskiego, Czyta Wojtka, Grzegorza Borowskiego oraz Joshue Szpilarskiego. Efekty ich pracy znajdziecie w tym miejscu:

Spolszczenie WarCraft II Battle.net Edition:
  1. pełna polska wersja językowa, stworzona przez Noktisa i jego ekipę;
  2. wymaga do działania wersji gry oznaczonej numerem 2.02;
  3. spolszczenie pobierzecie za darmo z oficjalnej strony Noktis Workshop.

By cieszyć się polskim WarCraftem II: Battle.net Edition, musicie posiadać grę oznaczoną numerem 2.02 i to właściwie tyle. Za spolszczenie nie są oczywiście pobierane żadne opłaty, a dodatkowo możecie wybrać czy zainstalować wersję kinową (napisy) czy też dubbing. Wszystkie pozostałe informacje znajdziecie w dokumencie „Czytaj to”, udostępnianym wraz z plikiem instalacyjnym.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że autor nie zamierza długo odpoczywać i powoli bierze się za kolejny projekt. Obecnie wiemy jednak tylko tyle, że zostanie on ogłoszony wkrótce i „powinien się wam spodobać”. Zainteresowanych twórczością Noktisa odsyłamy na oficjalną stronę, gdzie znajdziecie też wspomniane wcześniej spolszczenia do Diablo i WarCraft: Orcs and Humans.

WarCraft II: Battle.net Edition doczekało się pełnej polskiej wersji językowej - ilustracja #1