Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2016, 13:04

autor: Makek

Warcraft Adventures – grywalna wersja przygodówki w świecie Warcrafta wyciekła po 18 latach

Jeden z użytkowników forum Scrolls of Lore udostępnił za darmo grywalną wersję gry Warcraft Adventures: Lord of the Clans – klasycznej przygodówki point-and-click w świecie Warcrafta, nad którą prace zostały zawieszone 18 lat temu.

Klasyczna gra przygodowa point-and-click w świecie Warcrafta? Fani tego uniwersum być może pamiętają tę produkcję, która pod koniec lat 90. była tworzona przez rosyjskie studio deweloperskie. Były to czasy wielkiej popularności tego typu tytułów przygodowych, kiedy to LucasArts niemal zdominował rynek serią Monkey Island. Blizzard postanowił na tym skorzystać i zlecił stworzenie gry zatytułowanej Warcraft Adventures: Lord of the Clans, która miała opowiedzieć historię Thralla w zupełnie nowy sposób.

Zaginiona przygodówka w świecie Warcrafta odnalazła się po 18 latach. - Warcraft Adventures – grywalna wersja przygodówki w świecie Warcrafta wyciekła po 18 latach  - wiadomość - 2016-09-12
Zaginiona przygodówka w świecie Warcrafta odnalazła się po 18 latach.

Projekt został jednak ostatecznie zawieszony z uwagi na liczne komplikacje i problemy przy dewelopingu. Wydawało się, że to koniec Warcraft Adventures… choć wszystko wskazuje na to, że przez 18 lat uchowała się grywalna wersja tej produkcji. Udostępnił ją właśnie jeden z użytkowników forum Scrolls of Lore. Tym samym wszyscy chętni mogą za darmo pobrać Warcraft Adventures: Lord of the Clans, w której znajdziemy nawet przerywniki filmowe. Całość zajmuje około 570 MB.

Studio Blizzard nie skomentowało jeszcze całej sytuacji i możliwe, że ich ingerencja będzie wiązała się z usunięciem wątku na forum oraz zablokowaniem możliwości pobrania zaginionej produkcji. Zainteresowanym radzimy więc pospieszyć się ze ściągnięciem, na wypadek gdyby gra miała zaginąć po raz kolejny. Należy pamiętać, że Warcraft Adventures: Lord of the Clans, będące przecież ponad 18-letnią produkcją, może sprawiać kłopoty na nowych systemach operacyjnych. Na szczęście, jeden z użytkowników Reddita przedstawił kilka porad dotyczących działania gry na Windowsie 10. Jego wątek możecie znaleźć w tym miejscu.

Na zachętę zostawiamy Wam dwa materiały wideo z rozgrywki w Warcraft Adventures: Lord of the Clans, które od dobrych kilku lat były jedynym śladem po zaginionej przygodówce w świecie Warcrafta. Choć z reguły brakuje w nich m.in. przerywników filmowych, to sam rdzeń gry, oraz jego potencjał, jest dobrze widoczny.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans

Warcraft Adventures: Lord of the Clans