Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Warcraft Adventures: Lord of the Clans (PC)

Warcraft Adventures: Lord of the Clans PC

Klasyczna gra przygodowa z gatunku point-and-click, osadzona w stworzonym przez firmę Blizzard Entertainment uniwersum Warcrafta. Produkcja łączy znany z innych tytułów tej serii świat fantasy z elementami popularnych w latach 90.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | 2D | humorystyczne

PC Windows
Okładka Warcraft Adventures: Lord of the Clans (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Warcraft Adventures: Lord of the Clans to osadzona w świecie Warcrafta gra przygodowa point-and-click, czerpiąca garściami z najpopularniejszych przedstawicieli tego gatunku z lat 90. XX wieku, m.in. Monkey Island i innych klasyków od LucasArts czy studia Sierra. Za produkcję odpowiadają ekipy Blizzard Entertainment (projekty świata, nagranie dźwięków, fabuła) oraz Animation Magic (przerywniki filmowe, okładka, silnik, zaimplementowanie dźwięków). Prace nad grą zostały anulowane w 1998 roku.

Fabuła

Historia w Warcraft Adventures: Lord of the Clans skupia się na losach Thralla. Grę rozpoczynamy w momencie, w którym w wyniku ataku ludzi giną rodzice naszego protagonisty. Thrall, będący jeszcze wtedy młodym orkiem, zostaje porwany przez Aedelasa Blackmoore’a, pragnącego wyszkolić go i wykorzystać w przyszłości w celu kontrolowania całej orczej rasy.

Zniewolony Thrall okazuje się bardzo zdolnym uczniem, jednak w głębi duszy pragnie on wydostać się z lochów oraz odnaleźć innych orków. W dalszej części gry nasz protagonista odkrywa szczegóły dotyczące klanu Lodowego Wilka, do którego niegdyś należał jego ojciec, Durotan. Historia skupia się na zjednoczeniu jego członków oraz stworzeniu przez Thralla i Doomhammera orczej armii, która zaatakuje ludzką bazę, w której niegdyś przetrzymywany był nasz główny bohater.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans łączy wydarzenia z drugiej i trzeciej części serii Warcraft. Mamy więc okazję spotkać wielu znanych bohaterów uniwersum oraz odwiedzić różne lokacje w Azeroth, a dokładniej w Lordaeronie i Khaz Modan. Przychodzi nam przemierzyć miejsca takie jak zrujnowany zamek Durnholde, górską fortecę Grim Batol czy Czarną Skałę. Warto wspomnieć, że fabuła w Warcraft Adventures: Lord of the Clans została przeniesiona do wydanej w 2001 roku książki pt. Władca klanów.

Mechanika

Pod względem mechaniki rozgrywki, Warcraft Adventures: Lord of the Clans czerpie garściami z innych klasycznych przygodówek point-and-click z lat 90. XX wieku. Mamy tutaj więc do czynienia z przeczesywaniem lokacji, kolekcjonowaniem przedmiotów oraz odpowiednim ich używaniem by popchnąć akcję dalej. Tradycyjna forma zabawy została przepleciona animowanymi przerywnikami filmowymi, w których tworzeniu udział wzięli znani aktorzy głosowi. Możemy tutaj usłyszeć między innymi Clancy’ego Browna w roli Thralla, Petera Cullena odgrywającego Orgrima Doomhammera, a także Toniego Jaya oraz Billa Ropera.

Pozostałe informacje

Pierwotnie Warcraft Adventures: Lord of the Clans miał zostać wydany w ostatnim kwartale 1997 roku, jednak data premiery została przesunięta na koniec roku następnego. Mimo to, na niedługo przed targami E3 w 1998 roku, studio Blizzard postanowiło definitywnie porzucić prace nad przygodówką w świecie Warcrafta. Powodem takiej decyzji był niezadowalający poziom techniczny produkcji, która w porównaniu do zbliżających się The Curse of Monkey Island oraz Grim Fandago wyglądała przestarzale i blado. Anulowanie prac nad Warcraft Adventures: Lord of the Clans spotkało się z protestem fanów, którzy szybko wystosowali petycję do deweloperów gry. Nie wpłynęła jednak ona na zmianę decyzji twórców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Warcraft Adventures: Lord of the Clans

Wymagania wiekowe Warcraft Adventures: Lord of the Clans

12+

Warcraft Adventures – grywalna wersja przygodówki w świecie Warcrafta wyciekła po 18 latach
Warcraft Adventures – grywalna wersja przygodówki w świecie Warcrafta wyciekła po 18 latach

wiadomość11 września 2016

Jeden z użytkowników forum Scrolls of Lore udostępnił za darmo grywalną wersję gry Warcraft Adventures: Lord of the Clans – klasycznej przygodówki point-and-click w świecie Warcrafta, nad którą prace zostały zawieszone 18 lat temu.