Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 lipca 2012, 21:50

autor: Adrian Werner

W przygodówce Ether zwiedzimy umysł udręczony chorobą psychiczną

Studio White Paper Games zapowiedziało ciekawą przygodówkę zatytułowaną Ether, która pozwoli na eksplorację umysłu trawionego chorobą psychiczną.

Studio White Paper Games ujawniło swój debiutancki projekt. Okazała się nim śliczna przygodówka Ether, w której wkroczymy do umysłu chorej psychicznie kobiety. Projekt intryguje nie tylko ciekawą fabułą, ale również sporym zestawem sprytnych pomysłów, które mają szasnę uczynić tej z produkcji pozycję prawdziwie wyjątkową.

Akcja Ether toczy się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie leczeniem chorób psychicznych zajmują się ludzie posiadający dar astralnej projekcji. Powszechnie nazywa się ich Rekonstruorami, a swój fach wykonują przenosząc się do środka umysłów swoich pacjentów. Wcielimy się w jednego z mężczyzn obdarzonych tą wyjątkową mocą. Niestety, podczas eksplorowania psychiki najnowszej klientki, czyli tajemniczej kobiety o imieniu Jean, nasz bohater gubi drogę, a wraz z nią świadomość tego, kim jest. Będziemy musieli odszukać i odzyskać tę wiedzę przemierzając zakątki świadomości pacjentki. Aby to osiągnąć konieczne będzie zdobycie trzech artefaktów, które ujawnią prawdę o przeszłości łączącej kobietę z naszym bohaterem.

Ether będzie przygodówką rozgrywaną z perspektywy pierwszej osoby i większość czasu spędzimy na eksplorowaniu lokacji oraz rozwiązywaniu zagadek. Jako, że akcja osadzona jest wewnątrz cudzego umysłu nigdy nie będziemy mogli być do końca pewni czy to co widzimy jest prawdą, czy ułudą. Autorzy chcą postawić graczy przed trudnymi pytaniami, na które odpowiedzi nie zawsze okażą się przyjemne. Podczas przeszukiwania świata natkniemy się na tajemnicze artefakty, które pozwolą na odbycie podróży w najgłębsze zakamarki mózgu Jean, gdzie znajdziemy okaleczone fragmenty jej najgorszych wspomnieć. Tylko w ten sposób odkryjemy prawdę o jej przeszłości i o tym, co łączy nas z tą kobietą.

      - Ether – strona oficjalna

Gra powstaje na silniki Unreal 3.0 i zaoferuje atrakcyjną surrealistyczną oprawę graficzną stylizowaną na malowane obrazy. Ciekawie zapowiada się wykorzystanie w rozgrywce kodów QR, które pomogą nam rozwiązać szereg przygotowanych przez autorów tajemnic.

Ether ma trafić do sprzedaży pod koniec roku.