Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 września 2021, 13:39

autor: Qskan

W Matrix Resurrections jednak jest Morfeusz? Fani już się gubią

Fanom nie umknął brak postaci Morfeusza w najnowszym zwiastunie Matrix Resurrections. Czy jednak aby na pewno go tam nie ma?

Wczoraj do sieci trafił zwiastun jednej z najbardziej wyczekiwanych kinowych premier tego roku – filmu Matrix Zmartwychwstanie. I chociaż sam trailer spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem (w końcu można zobaczyć Keanu Reevesa jako Neo po latach), to wiele osób zaintrygował brak postaci, która odgrywała kluczową rolę w trylogii z początku tego wieku – Morfeusza granego przez Laurence’a Fishburne’a.

Zwiastun pokazuje, że w filmie Lany Wachowskiej pojawi się postać łudząco podobna do kapitana Nabuchodonozora. Choć wydawać by się mogło, że Fishburne jako Morfeusz był niezastąpiony, to wszystko wskazuje na to, że w tej właśnie roli zastąpi go Yahya Abdul-Mateen II. Aktor opublikował na Instagramie zdjęcie, które wyraźnie sugeruje, jaką postać odegra w filmie.

Oznaczałoby to, że bohater, który pojawia się w zwiastunie nie tylko przypomina Morfeusza, ale w istocie nim jest. Niektórzy fani jednak nie dają wiary tym rewelacjom. W końcu Neo oraz Trinity w dalszym ciągu grani są przez Keanu Reevesa oraz Carrie-Anne Moss. Po co zastępować jednego członka legendarnego trio nowym aktorem? Fani podejrzewają, że reżyserka Matriksa ma kilka fabularnych asów w rękawie, i jeden z nich dotyczyć będzie właśnie Morfeusza. Niektórzy z fanów pod postem Abul-Mateena II snują swoje teorie i przypuszczenia:

To nie ma dla mnie żadnego sensu. To musi być syn Morfeusza i Niobe

- użytkownik makers_mitch_24

Zgaduję, że to tylko młody wizerunek Morfeusza, którego znamy; on po prostu wydaje się młodszy w Matrixie i to wszystko.

-użytkownik eremphotographie

Więcej światła na całą sprawę może rzucić aktor, który wcielał się w postać kapitana Nabuchodonozora – Laurence Fishburne, który w wywiadzie z czerwca 2021 r. przyznał, że nie bierze udziału w Zmartwychwstaniu.

Nie biorę udziału w najnowszej części Matriksa. Musielibyście spytać Lanę Wachowski, dlaczego tak jest, bo ja nie znam odpowiedzi.

- Laurence Fishburne dla Collider Interviews.

Co ciekawe, zanim Yahya Abdul-Mateen II ogłosił, kogo zagra, spekulowano, że postać Morfeusza w ogóle nie pojawi się w filmie... z powodu gry Matrix Online z 2005 roku. Fabuła MMO traktowana była przez twórców jako kanoniczna, a jednym z kluczowych jej wydarzeń była śmierć Morfeusza, który zginął z rąk asasyna wysłanego przez maszyny. Jak się jednak może okazać, Morfeusz być może również zmartwychwstanie.

Powody nieobecności Fishburne’a w Resurrections zapewne zna tylko reżyserka filmu. Mimo braku tego aktora fani czekają na premierę z wypiekami na twarzy. Ta zaplanowana jest na 22 grudnia tego roku.