Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2012, 14:08

autor: Michał "Ender" Kułakowski

W kwietniu rozpoczną się otwarte beta-testy gry Dust 514

Producenci darmowego konsolowego FPS-a Dust 514 zapowiedzieli, że otwarte beta-testy tego tytułu wystartują w kwietniu. Posiadacze Playstation 3 będą mogli zapoznać się z najważniejszymi zaletami gry i sprawdzić jak w praktyce wygląda jej sprzężenie z pecetowym MMO EVE Online.

W kwietniu rozpoczną się otwarte beta-testy gry Dust 514 - ilustracja #1

Na zakończonej już konferencji Game Developers Conference (GDC), w wywiadzie udzielonemu serwisowi Gametrailers, przedstawiciel islandzkiego studia CCP zapowiedział, że w kwietniu wystartują otwarte beta-testy darmowego sieciowego FPS-a Dust 514. Gra, która w oryginalny sposób łączy się z pecetowym MMO EVE Online, pozwalając na interakcje pomiędzy graczami na dwóch różnych platformach, ma nie tylko zapewnić solidną dawkę rozgrywki fanom gatunku, ale także być, jak określili to twórcy, nową bramą do uniwersum EVE: "Naprawdę chcemy, by tytuł był nową bramą do uniwersum EVE Online dla wszystkich, którzy byli nim choć trochę zaintrygowani i zaciekawieni”. Deweloper zapewnił również, że produkcja znajduje się w fazie zamkniętych testów już od grudnia tamtego roku i jest szczegółowo dopracowywana. Pierwsze publiczne pokazy grywalnej odsłony tytułu zostaną zorganizowane w stolicy Islandii podczas konwentu fanów EVE Onlnie, w dniach 22-24 marca.

Oficjalnie zapowiedziany trzy lata temu, Dust 514 w chwili obecnej planowany jest w dwóch wersjach, przeznaczonych na konsole Playstation 3 i PS Vita. Według planów CCP, powinny one ujrzeć światło dzienne w połowie tego roku. W grze wcielamy się w jednego z tysięcy najemników, pracujących na co dzień dla potężnych korporacji sprawujących kontrolę nad światem EVE Online. Każdy oddany przez nas strzał na froncie korporacyjnej wojny, wpływać ma na rozwój i zmiany w wirtualnym wszechświecie pecetowego MMO. Komputerowi gracze będą mogli wspomagać trwające na powierzchni planet wieloosobowe starcia właścicieli konsol, używając na przykład broni orbitalnej.