Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2012, 15:10

Phantasy Star Online 2 trafi na PlayStation VIta

Mamy dobre wieści dla miłośników konsolowych MMO. Firma Sega właśnie zapowiedziała, że w przyszłym roku na PlayStation Vita wydana zostanie gra Phantasy Star Online 2.

Phantasy Star Online 2 trafi na PlayStation Vita - ilustracja #1

Produkcje MMO rzadko goszczą na konsolach, a już tym bardziej na konsolach przenośnych. Ten niefortunny stan rzeczy spróbuje zmienić Sega. Japońska firma właśnie zapowiedziała, że PlayStation Vita otrzyma włąsną wersję gry Phantasy Star Online 2.

Projekt został ujawniony po raz pierwszy jako gra pecetowa. Ta edycja jest już w fazie beta i zadebiutuje pod koniec tego roku, podczas gdy konsolowa wydana zostanie dopiero w 2013 r. Zapowiedzi wersji na PlayStation Vita towarzyszył zwiastun, na którym można zobaczyć pierwsze fragmenty zapisu rozgrywki.

Nie prezentują się one szczególnie imponująco, ponieważ obecnie projekt ukończony jest zaledwie w 10% i jego grafika odpowiada najniższym ustawieniom wersji pecetowej. Wraz z postępami w pracach dodawane będą dodatkowe detale i efekty graficzne. Poprawie ulegnie też optymalizacja silnika. Co ciekawe, posiadacze obu platform będą mogli bawić się wspólnie na tych samych serwerach.

Przypomnijmy, że w Phantasy Star Online 2 gracze wcielą się w członków galaktycznej grupy dochodzeniowej Arks, która za pomocą floty statków podróżuje po kosmosie i bada nieznane planety. Do wyboru będą trzy rasy (ludzka, newman oraz cast) i tyle samo klas (Hunter, Ranger i Force). Naraz w misji będzie mogło brać udział kilka drużyn, w skład których wejdzie łącznie 12 graczy. Zabawę dodatkowo urozmaicą zdarzenia losowe. Przykładowo, podczas realizacji głównego zadania nagle dostaniemy rozkaz wykończenia określonej liczby wrogów lub uratowania sojusznika. W porównaniu z poprzednimi częściami potyczki mają być znacznie bardziej dynamiczne, a w trakcie tworzenie systemu walki autorzy inspirowali się współczesnymi grami akcji.

Phantasy Star Online 2 trafi na PlayStation VIta - ilustracja #2 Phantasy Star Online to jedna z najbardziej zasłużonych serii dla gatunku MMO. Wypuszczona w 2000 roku na konsolę Dreamcast część pierwsza była produkcją prawdziwie pionierską i zapoczątkowała markę, która gościła potem na wielu platformach, w tym konsolach przenośnych i pecetach.

Warto też dodać, że samo Phantasy Star Online jest sieciową odnogą znacznie starszego cyklu japońskich RPG-ów zatytułowanego Phantasy Star, który gościł na konsolach Sega Master System i Sega Mega Drive. Odświeżone wersje dwóch pierwszych odsłon wydane zostały na PlayStation 2 jako Phantasy Star Generation 1 i Phantasy Star Generation 2.