Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2015, 13:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

W Call of Duty: Advanced Warfare będzie można walczyć samurajem, pająkiem i innymi dziwolągami

Studio Sledgehammer Games udostępni dziś użytkownikom xboksowych wersji gry Call of Duty: Advanced Warfare możliwość zdobycia dodatkowego wyposażenia - kostiumów samuraja, klauna, retro płetwonurka, meksykańskiego zapaśnika i pająka.

W ostatnim czasie seria Call of Duty obrywa przez osadzanie kolejnych odsłon w przyszłości. Deweloperzy ze studia Sledgehammer Games postanowili jednak nieco odciąć się od realiów wykreowanych w Call of Duty: Advanced Warfare i udostępnić fanom, w postaci zrzutów wyposażenia, nowe zbroje, które wyniosą markę na kolejny poziom absurdu. Oto bowiem dziś na konsolach Xbox (pozostałe platformy sprzętowe dostaną DLC w późniejszym czasie) do gry zawitają kostiumy samuraja, klauna, retro płetwonurka, meksykańskiego zapaśnika i pająka. Dodatek sam w sobie jest nawet i zabawny, a zbroje wyglądają bardzo fajnie, ale podejrzewam, że nie czegoś takiego oczekują fani serii. Tak czy siak, nie jest to żaden obowiązkowy zakup, DLC nie wpłynie na rozgrywkę, ani nic z tych rzeczy.

Call of Duty: Advanced Warfare łączy wizję przyszłości z japońską tradycją…
Call of Duty: Advanced Warfare łączy wizję przyszłości z japońską tradycją…
… wrestlingiem, cyrkiem…
… wrestlingiem, cyrkiem…
… przyrodą i nurkowaniem.
… przyrodą i nurkowaniem.

Należy pamiętać, że dzisiejsze dziwne kostiumy to nie jedyne „odchyły” w grach z serii Call of Duty. Fanom marki od kilku lat dobrze znany jest chociażby tryb polegający na walce z zombie, w Call of Duty: Ghosts stawaliśmy w szranki z kosmitami, a poza tym wszystkim mogliśmy się już wcielić w Predatora. Ciekawe czego doczekamy się w przypadku nadchodzącego Call of Duty: Black Ops III?

Call of Duty: Advanced Warfare to ostatnia odsłona popularnej serii strzelanek. Produkcja ukazała się w listopadzie 2014 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC. Akcja tytułu rozgrywa się w przyszłości, w roku 2052. Gracze wcielają się w żołnierzy, którzy muszą przywrócić porządek w pogrążonym w chaosie świecie. Największą zmianą w porównaniu do poprzednich odsłon Call of Duty są egzoszkielety oraz rozmaite futurystyczne gadżety, dające nam nowe możliwości bojowe.