Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2018, 10:08

autor: Adrian Werner

W Assassin’s Creed Odyssey zagramy córką Leonidasa?

W sieci pojawiły się nowe, choć na razie niepotwierdzone oficjalnie, informacje odnośnie Assassin’s Creed Odyssey. Według nich gracze będą mogli wybrać płeć kierowanej przez siebie postaci, a akcja gry rozpocznie się w 430 roku p.n.e.

Wypuszczony przez Ubisoft kilkusekundowy fragment przywoływał na myśl scenę z filmu 300. - W Assassin’s Creed Odyssey zagramy córką Leonidasa? - wiadomość - 2018-06-03
Wypuszczony przez Ubisoft kilkusekundowy fragment przywoływał na myśl scenę z filmu 300.

Przedwczoraj oficjalnie zapowiedziano Assassin’s Creed Odyssey, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu firmy Ubisoft. Wydawca poskąpił jednak konkretów i udostępnił tylko kilkusekundowy teaser. Jedyne, co z niego wynikało, to tytuł gry oraz fakt, że jej akcja osadzona zostanie w starożytnej Grecji. Teraz w niemieckiej wersji serwisu IGN pojawiła się garść dodatkowych informacji.

Umieszczenie słowa „Odyseja” w tytule gry sugerowało, że kampania rozpocznie się w trakcie wojny trojańskiej lub wkrótce po niej. Według niemieckiego IGN w rzeczywistości będzie jednak inaczej. Początek opowieści przypadnie na rok 430 p.n.e., czyli czasy, w których żył m.in. Sofokles.

Postawienie na ten okres historyczny umożliwiłoby autorom wplecenie w kampanię szeregu ważnych wydarzeń, takich jak plaga peloponeska, podczas której na cholerę zmarła jedna czwarta mieszkańców Aten, czy wojna peloponeska.

Wspomniany konflikt jest o tyle ważny, że według źródeł niemieckiego IGN głównym bohaterem Assassin’s Creed Odyssey będzie potomek króla Leonidasa. To pasowałoby do wypuszczonego przez Ubisoft kilkusekundowego trasera, wyraźnie odnoszącego się do słynnej sceny z filmu 300, w której spartański król Leonidas zrzuca do studni perskiego posłańca.

Co ciekawe, według tych doniesień na początku rozgrywki zdecydujemy, czy zagramy mężczyzną, czy kobietą. Ponadto nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby romansować z osobą tej samej płci. Nie wiemy jednak, czy oznacza to, że Assassin’s Creed Odyssey zaoferuje bogaty wybór potencjalnych partnerów i partnerek, w stylu znanym z serii Mass Effect.

Wszystkie te informacje brzmią wiarygodnie, ale trudno ocenić, czy znajdą one pokrycie w rzeczywistości. Artykuł z nimi pojawił się bowiem tylko w niemieckiej wersji serwisu IGN i próżno go szukać w wydaniu amerykańskim. W każdym razie na odpowiedzi nie będziemy musieli czekać długo. Gra zostanie bowiem pokazana podczas konferencji firmy Ubisoft zorganizowanej na targach E3, która odbędzie się 11 czerwca.

  1. Oficjalna strona serii