Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2019, 09:17

autor: Aquma

Village & Pillage – ogromna aktualizacja do Minecraft już dostępna

Minecraft otrzymał w ostatnich dniach dużą aktualizację Village & Pillage, która zmieniła wiele aspektów rozgrywki i dodała sporo nowych rzeczy do produkcji Mojang AB. Do gry trafiła m.in. nowa frakcja NPC, kusze i pandy.

Minecraft otrzymał dużą aktualizację. - Village & Pillage – ogromna aktualizacja do Minecraft już dostępna - wiadomość - 2019-04-26
Minecraft otrzymał dużą aktualizację.

Jeśli od jakiegoś czasu nie zaglądaliście do Minecrafta, zachęcamy do ponownego sprawdzenia produkcji Mojang AB. Portal Rock, Paper, Shotgun donosi, że niedawno doczekała się ona aktualizacji Village & Pillage, określanej mianem największej łatki w historii omawianego tytułu. Patch przyniósł ze sobą sporo nowości, takich jak niewidziane wcześniej zawody, kusze czy… pandy.

Aktualizacja dodała do gry także nową frakcję łupieżców, którzy mogą atakować wioski wznoszone przez graczy. Nowi bohaterowie niezależni poruszają się po mapie, ale mają też własne bazy zlokalizowane w wieżach. Znajdziemy w nich tzw. kapitanów illager (nie, to nie jest literówka) – jeśli ich pokonamy, łupieżcy ruszą na odsiecz i będziemy musieli obronić przed nimi swoją wioskę, kiedy następnym razem ją odwiedzimy.

Bronić zaś będzie czego, bo wioski też doczekały się sporych zmian i nowości. Pojawiły się nowe style mody i architektury, a mieszkańcy otrzymali możliwość wykonywania niedostępnych dotychczas zawodów (m.in. kamieniarz / murarz czy… lokalny przygłup). Od czasu do czasu do wioski zawitać może również wędrowny kupiec, oferujący towary z egzotycznych krain. Postacie otrzymały też codzienne rutyny, wedle których funkcjonują – rano wstają i idą do pracy, na noc wracają do swoich domów, by odpocząć. Dodatkowo gracze mają możliwość wybudowania specjalnego dzwonu alarmowego, który pozwoli ostrzec mieszkańców przed zagrożeniem (np. atakiem łupieżców).

Aktualizacja wygląda nieco inaczej w przypadku poszczególnych wersji Minecrafta, dlatego też warto zapoznać się z kompletnymi listami zmian (tutaj wersja Java, a tutaj Bedrock). Bardziej rozbudowany opis nowości znajdziecie pod tym adresem. Poniżej możecie też zobaczyć zwiastun udostępniony przez twórców.

  1. Minecraft – strona oficjalna