Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2019, 19:56

autor: Vergil

Beyond Good & Evil 2 – grę miał promować indyjski metal

W sieci pojawił się utwór, który miał promować grę Beyond Good & Evil 2, zanim firma Ubisoft zrezygnowała z tego pomysłu. Mimo wszystko grający indyjski folk metal zespół Bloodywood postanowił zaprezentować światu swoje dzieło.

Indyjski zespół folkmetalowy Bloodywood znany jest przede wszystkim z coverów rozmaitych hitów muzyki pop. Niemniej, owa grupa ma w swoim portfolio również autorskie utwory, z których najnowszy, zatytułowany Machi Bhasad (Expect a Riot), miał promować grę Beyond Good & Evil 2. Wydawca ostatecznie zrezygnował z tego pomysłu, co nie przeszkodziło muzykom, by zaprezentować światu swoje dzieło (bo, jak sami mówią, zwyczajnie im się podoba).

Po odsłuchaniu powyższego utworu można wysnuć wniosek, że francuski wydawca uznał jego brzmienie za zbyt ciężkie lub stwierdził, że jego treść jest zbyt kontrowersyjna. Jak bowiem można wyczytać w opisie filmu, jego celem jest nie tylko oddanie hołdu muzykom i liderom inspirującym ludzi do „myślenia i działania w sposób, który przyniesie korzyści wszystkim”, lecz także do „kwestionowania niesprawiedliwego systemu”, a ostatecznie – uczynienia „nowego pokolenia (...) lepszym od poprzedniego”. Trzeba przyznać, że całkiem nieźle komponuje się to wszystko z fabułą gry, która będzie poruszać między innymi temat niewolniczej pracy masowo produkowanych hybryd ludzi i zwierząt. Nie należy też zapominać, że na opublikowanych dotychczas materiałach promujących Beyond Good & Evil 2 brylują elementy zapożyczone z kultury Indii.

Beyond Good & Evil 2 będzie czerpać garściami między innymi z kultury Indii. - Beyond Good & Evil 2 – grę miał promować indyjski metal - wiadomość - 2019-04-25
Beyond Good & Evil 2 będzie czerpać garściami między innymi z kultury Indii.

Warto zauważyć, że skoro na światło dzienne wyszedł utwór niewykorzystany przez firmę Ubisoft, można oczekiwać, że Beyond Good & Evil 2 doczeka się w najbliższym czasie co najmniej nowego zwiastuna (bo na kampanię reklamową raczej jest jeszcze zbyt wcześnie); idealną okazją, by takowy pokazać światu, będą zbliżające się wielkimi krokami targi E3. Zanosi się więc na to, że jedną z produkcji, które francuski gigant przywiezie do Los Angeles, będzie właśnie dzieło Michela Ancela i spółki.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Beyond Good & Evil 2
  2. Wszystko o Beyond Good & Evil 2
  3. Widzieliśmy gameplay Beyond Good & Evil 2 – oto 5 najważniejszych cech BG&E2