Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2013, 08:30

autor: Orlov

Valve wprowadza Recenzje na Steam

Platforma dystrybucji cyfrowej Steam zostanie wzbogacona o możliwość dodawania przez użytkowników własnych recenzji gier i oprogramowania.

System opinii ma ułatwić dokonanie udanego zakupu - Valve wprowadza Recenzje na Steam - wiadomość - 2013-11-26
System opinii ma ułatwić dokonanie udanego zakupu

Serwis Steam, będący jedną z największych platform cyfrowej dystrybucji gier i oprogramowania, został wzbogacony o system opinii użytkowników. Właściciel witryny, firma Valve, ogłosił właśnie rozpoczęcie otwartych testów beta Recenzji na Steam.

Oceniać mogą jedynie użytkownicy danego produktu
Oceniać mogą jedynie użytkownicy danego produktu

System opinii graczy służy przede wszystkim jako pomoc przy zakupie nowych pozycji do naszej biblioteki w serwisie. Każda z opublikowanych przez społeczność recenzji może zostać poddana ocenie innych użytkowników Steam – za pomocą kciuków w górę/dół odsiejemy te najbardziej wartościowe od pozostałych. Teksty ocenione jako wyjątkowo pomocne pojawiają się bezpośrednio na steamowej stronie produktu.

Recenzje przefiltrujemy według preferowanego języka
Recenzje przefiltrujemy według preferowanego języka

Firma Valve, pragnąc zadbać o jak największą wiarygodność i rzetelność publikowanych recenzji, wprowadziła konieczność skorzystania przynajmniej raz z poddawanego ocenie produktu – przy nicku każdego z autorów pojawia się nawet dodatkowa informacja o tym, ile czasu spędził przy omawianej grze/programie. Ma to ustrzec serwis przed sztucznym obniżaniem tzw. „user score” w serwisach takich jak Metacritic, co przydarzyło się ostatnio takim grom jak Call of Duty: Ghosts, czy Total War: Rome II.

Recenzje na Steam znajdują się obecnie w fazie otwartych testów beta – już teraz możecie pisać pierwsze opinie na temat posiadanych przez siebie gier. Z czasem ilość funkcji ma zwiększać się, już teraz rozważa się wprowadzenie odpowiednika „user score”. Więcej na temat Recenzji na Steam możecie przeczytać w oficjalnym komunikacie firmy Valve.