Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2019, 16:32

autor: Froozyy

Valve przejmuje kontrolę nad zmianami dat premier na Steamie. Koniec nadużyć?

Valve postanowiło walczyć z nadużywaniem zmian dat premier na Steamie, przez które produkcje niektórych twórców cały czas pojawiały się na karcie „Nadchodzące”. Od teraz, aby zmienić datę premiery, będzie wymagany bezpośredni kontakt z Valve oraz podanie konkretnej przyczyny.

Valve wreszcie postanowiło zrobić porządek ze zmianami dat premier. - Valve przejmuje kontrolę nad zmianami dat premier na Steamie. Koniec nadużyć? - wiadomość - 2019-08-07
Valve wreszcie postanowiło zrobić porządek ze zmianami dat premier.

Wygląda na to, że Valve postanowiło wprowadzić zmiany w sposobie zarządzania datami premier gier na platformie Steam. Jeden z użytkowników Reddita o nicku HeadlessIvan umieścił na forum screen wiadomości, która wyświetliła mu się, gdy próbował zmienić dzień premiery swojej produkcji. Wiadomość pokazuje obecnie ustawioną datę i informuje o tym, że aby ją przestawić, twórca musi skontaktować się bezpośrednio z Valve oraz podać konkretną przyczynę. Dodatkowo ostrzega, żeby upewnić się, że nowa data faktycznie będzie będzie miała potwierdzenie w rzeczywistości.

Od teraz Valve musi dokładnie wiedzieć, dlaczego wydawcy chcą zmienić datę premiery swojej gry.
Od teraz Valve musi dokładnie wiedzieć, dlaczego wydawcy chcą zmienić datę premiery swojej gry.

Głównym powodem, dla którego Valve wprowadziło taką zmianę, jest nadużywanie przez niektórych wydawców tej funkcji, dzięki czemu ich tytuły pojawiały się w sekcji „Nadchodzące” nawet, gdy gra nie była jeszcze nawet bliska wydania. Daty premier można było zmieniać własnoręcznie, więc nic nie stało na przeszkodzie, aby jakaś produkcja pojawiała się na liście dosłownie cały czas.

Cieszy jednak fakt, że Valve postanowiło jakoś zająć się tym problemem i w przypływie ostatnich testów nowych funkcji, jakie ma zaoferować Steam, sprawia to, że platforma staje się coraz bardziej przyjazna użytkownikom.