Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2019, 09:14

autor: Adrian Werner

Valve nie zareaguje na zalew pozytywnych recenzji Assassin's Creed Unity

Firma Valve poinformowała, że nie będzie ingerowała w średnią ocen Assassin's Creed: Unity na Steamie. Niedawne udostępnienie tytułu za darmo na platformie Uplay i darowizna firmy Ubisoft na rzecz odbudowy katedry Notre-Dame przyczyniły się do zalania serwisu pozytywnymi recenzjami gry.

Assasin’s Creed: Unity zachowa wszystkie pozytywne recenzje na Steamie. - Valve nie zareaguje na zalew pozytywnych recenzji Assassin's Creed Unity - wiadomość - 2019-05-22
Assasin’s Creed: Unity zachowa wszystkie pozytywne recenzje na Steamie.
ASSASSIN’S CREED: UNITY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 11 listopada 2014 r.

Jedną z największych niespodzianek kwietnia okazał się renesans Assassin's Creed: Unity. W reakcji na pożar paryskiej katedry Notre-Dame firma Ubisoft udostępniła za darmo pecetową wersję gry w serwisie Uplay oraz przekazała pół miliona euro na odbudowę zabytku. Graczom tak spodobały się te posunięcia, że wręcz zasypali serwis Steam pozytywnymi recenzjami produkcji. Nie było jednak wiadomo, czy studio Valve nie zdecyduje się na ich usunięcie ze średniej ocen. Teraz dowiedzieliśmy się, że tak się nie stanie.

Wątpliwości wynikały z faktu, że niedawno Valve wprowadziło pewne zmiany do swojej polityki obliczania średnich ocen dla gier. Jeśli nagle pojawia się wiele recenzji użytkowników i są one nie na temat, to firma może zdecydować o wyłączeniu tego okresu ze średniej. W ten sposób podreperowano m.in. wyniki serii Borderlands, po tym jak gracze zalali serwis negatywnymi notami w reakcji na zapowiedź Borderlands 3 jako exclusive’a dla Epic Games Store. Powstało więc pytanie, czy podobnie stanie się w przypadku Assassin's Creed: Unity.

Ostatecznie Valve zdecydowało się nie ingerować w ocenę Assassin’s Creed: Unity. Dokładnie przeanalizowano wiele z nowych recenzji i odkryto, że większość z nich jest na temat. Część użytkowników wspomina o promocji i darowiźnie Ubisoftu, ale nawet w takich przypadkach najczęściej chwalona jest również sama gra. Warto wspomnieć, że darmowa wersja udostępniana była tylko w Uplay. Zwiększyła ona zainteresowanie projektem, co przełożyło się na większą sprzedaż na Steamie. Do tego do produkcji powróciło wiele osób, które nabyły ją wcześniej. Spora grupa z nich odkryła, że po aktualizacjach Assassin’s Creed: Unity jest wyraźnie lepszym tytułem, niż gdy grali w niego wcześniej.

Po tych wszystkich analizach Valve uznało, że nie będzie ingerowało w średnią ocen gry. Działania Ubisoftu spowodowały wzrost zainteresowania produkcją, ale nowe recenzje zostały w większości uznane za przydatne dla graczy, którzy rozważają zakup, a do tego dzisiaj możliwość zwiedzenia wirtualnej wersji katedry Notre-Dame dodaje Assassin’s Creed: Unity uroku. Zarządzający Steamem wytłumaczyli, że ostatecznie liczy się to, czy recenzje użytkowników pomagają innym klientom w podejmowaniu decyzji. W tym wypadku uznano, że tak właśnie jest.

Przypomnijmy, że gra ukazała się 11 listopada 2014 roku. Assassin’s Creed: Unity dostępne jest na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Recenzja gry Assassin's Creed: Unity - Arno Dorian, zabójca nowej generacji
  3. Assassin's Creed: Unity - poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej