Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2021, 12:50

autor: Szarmancki

Patch do Valheim mimo licznych poprawek uczynił rolnictwo irytującym

Wczorajsza aktualizacja do Valheim poprawiła wiele pomniejszych błędów oraz parę frustrujących bugów, ale za to popsuła uprawę ziemi do takiego stopnia, że gracze zniechęcają się do rolnictwa.

Po starcie wczesnego dostępu w lutym, Valheim bardzo szybko wybił się na szczyt popularności i aktualnie posiada bazę graczy liczącą ponad sześć milionów graczy. Nie dziwi więc fakt, że twórcy chcą wydawać aktualizacje jak najszybciej i ciągle dostarczać użytkownikom nową zawartość. Niestety, co nagle, to po diable - nowa łatka oznaczona numerem 0.148.6 oprócz wprowadzenia usprawnień i naprawy wielu błędów, popsuła uprawę ziemi do takiego stopnia, że ta stała się irytująca.

A więc o co ten cały szum? W końcu praca rolnika bez użycia zaawansowanych technologicznie urządzeń była dość mozolna. W Valheim raczej nie pośmigamy ciągnikiem, a co najwyżej żmudnie przekopiemy kultywatorem ziemię pod zasiew. Do tej pory wspomniana mechanika pozwalała nam na dosłowne spamowanie narzędziami rolniczymi. Twórcy dostrzegli problem w prędkości uprawy pola i nie tylko, ponieważ wprowadzili opóźnienie pomiędzy jednym a drugim użyciem kultywatora, motyki i młota o 500 milisekund. W przypadku pozostałych dwóch gadżetów pauza pomiędzy uderzeniami nie jest aż tak widoczna, jednak gdy przychodzi do przekopywania grządek, czynność bywa wprost męcząca.

Patch do Valheim mimo licznych poprawek uczynił rolnictwo irytującym - ilustracja #1

Choć aktualizacja ukazała się wczoraj, to w serwisie Reddit możemy przeczytać, że twórcy zostali już poinformowani o uciążliwym problemie. Jak napisał użytkownik JageTV, kiedy zapytał o to deweloperów, Ci przyznali, że nie zamierzali w ten sposób popsuć korzystania z kultywatora. Według nich wprowadzona zmiana miała przynieść wręcz przeciwne rezultaty i zmienić sadzenie tak, by stało się mniej irytujące. Niemniej przyglądają się oni sprawie i zapewne niebawem otrzymamy poprawkę. Chociaż JageTV sugeruje, że nie należy spodziewać się całkowitego zlikwidowania opóźnienia, a jedynie jego skrócenia.

Konkretna lista zmian wersji 0.148.6 nie zawiera wiele konkretów czy dużych ulepszeń. Pomijając poprawki pomniejszych błędów, jak znikanie sprzętu ze stojaka na przedmioty, zwiększono pojemność wzmocnionej skrzyni czy naprawiony został uciążliwy problem blokowania się nagrobków przy wejściu do zatopionej krypty. Oczywiście to tylko pojedyncze zmiany, pełną listę poprawek możecie zobaczyć tutaj.