Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2023, 20:23

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Uzbrojone po zęby Maluchy i Polonezy walczą w Fumes, polskiej grze dla fanów Mad Maxa

Niewielka grupa polskich deweloperów pracuje nad Fumes, czyli grą, w której walczą ze sobą uzbrojone po zęby samochody rodem z PRL-u na postapokaliptycznych pustkowiach. Na Steamie jest dostępne demo produkcji.

Źródło fot. Fumes team
i

Jeżeli w grze Mad Max z 2015 roku najbardziej podobały Wam się widowiskowe walki samochodowe, to nadchodzące Fumes również może przykuć Waszą uwagę – choć tutaj maszyny są mocno uzbrojone. Produkcja w stylistyce retro zmierza do wczesnego dostępu na Steamie.

W Fumes prowadzimy oraz personalizujemy własny pojazd – część z nich do złudzenia przypomina ikoniczne polskie modele samochodów z czasów PRL-u, takie jak Żuk, Polonez czy potocznie nazywany „maluchem” Fiat 126p. Nasze auto nie służy jedynie do jazdy po ogromnych, proceduralnie generowanych pustkowiach, gdyż głównym zadaniem gracza jest rozwalanie napotkanych przeciwników i bossów za pomocą zainstalowanych w pojeździe broni.

Podczas starć będziemy zbierać ulepszenia dla naszych Polonezów na sterydach, które przydadzą się w pokonywaniu trudniejszych wrogów. Twórcy zaznaczają, że Fumes pozbawione będzie mikrotransakcji, ekranów ładowania, a przy tym punktów szybkiej podróży, co zapewne przeszkadzałoby w zwiedzaniu świata. Poniżej zobaczycie wypuszczony jakiś czas temu zwiastun gry.

Jeśli zainteresowaliście się Fumes, to na Steamie możecie pobrać i zagrać w wersję demo produkcji. Dzięki temu dowiecie się, czy odpowiada Wam charakterystyczny, a przy tym chaotyczny model jazdy oraz potyczki z przeciwnikami.

Fumes wstępnie nie zaoferuje żadnego trybu wieloosobowego, nie będziecie mogli rozwalać pojazdów innych graczy lub przemierzać pustkowi razem ze znajomymi. Twórcy nie wykluczają, że multiplayer w jakiejś formie zostanie dodany do produkcji, ale ich priorytetem jest jak na razie dostarczenie jak najlepszego doświadczenia dla pojedynczego gracza.

Warto wspomnieć, że za Fumes odpowiada mały, czteroosobowy zespół polskich deweloperów. Planują oni wydać najpierw produkcję we wczesnym dostępie na Steamie, a po około roku udostępnić jej pełną wersję. Twórcy w ramach dalszego rozwoju chcą dodać do gry nowe misje, bossów, pojazdy, mechaniki (w tym specjalne zdolności aut) czy wsparcie dla modów.

Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie tytuł trafi do wczesnego dostępu i czy w późniejszym czasie wyjdzie na inne niż PC platformy. Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi Fumes, możecie dołączyć do serwera Discord poświęconego produkcji.

  1. Fumes na Steamie