Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2023, 13:13

Usunięty ze Steama przebojowy dungeon crawler notuje świetny wynik

Dungeon crawler Dark and Darker nadal przyciąga kolejnych graczy, produkcja studia Ironmace wciąż cieszy się popularnością pomimo usunięcia ze Steama. Tytuł przyciągnął prawie pół miliona użytkowników.

Źródło fot. www.darkanddarker.com
i

Niezależna gra Dark and Darker udowadnia, że istnieje życie poza Steamem – produkcja opracowana przez zespół Ironmace w ciągu roku zdołała przyciągnąć do siebie przeszło 460 tysięcy użytkowników. Studio ma się czym chwalić, bo wynik ten osiągnęło pomimo problemów prawnych oraz wyrzucenia z platformy należącej do Valve.

Nasza tawerna rozrosła się z kilku setek graczy do 460 tysięcy osób w ciągu zaledwie jednego roku! W tym czasie mieliśmy pewne wzloty i upadki, ale była to niesamowita podróż możliwa wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu – czytamy na oficjalnym serwerze gry na Discordzie.

Usunięty ze Steama przebojowy dungeon crawler notuje świetny wynik - ilustracja #1

Twórcy chwalą się wynikami Dark and Darker.Discord

Z tej okazji studio Ironmace zapowiedziało, że w Dark and Darker pojawią się strażnicy, których złapanie zagwarantuje liczne bogactwa. Chętni na udział w polowaniu mogą dołączyć do wydarzenia i otrzymać unikatową rangę łowcy nagród, zgłaszając się poprzez serwer na Discordzie. Do tytułu warto wrócić również z uwagi na niedawny patch.

Produkcja radzi sobie wyjątkowo dobrze jak na dzieło zmuszone do opuszczenia Steama. Przypomnę tylko, że jest to wynikiem oskarżeń o bezprawne wykorzystanie materiałów należących do tokijskiej firmy Nexon, w której wcześniej pracowała część twórców Dark and Darker.

Studio Ironmace skutecznie broni się przed zarzutami, na co znaczący wpływ ma duże wsparcie społeczności skupionej wokół gry. Na ten moment produkcja pozostaje grywalna w ramach wczesnego dostępu na platformie Chaf Games. Wprawdzie producent nie wyklucza powrotu na Steama, ale zaznacza, że decyzja należy wyłącznie do sklepu Gabe’a Newella.

  1. Dark and Darker – oficjalna strona gry
  2. Ironmace – oficjalna strona studia

Krzysztof Kałuziński

Krzysztof Kałuziński

W GRYOnline.pl związany z Newsroomem. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium. W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasję przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Nie przepada za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się bohaterów niż fabułę. Pewnie dlatego tak pokochał RPGi (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając Newsroom w weekendy, dzięki czemu wciąż może kultywować dawne pasje.

więcej