Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2022, 21:38

Uncharted na PC jest świetne, ale recenzenci widzą parę problemów

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei ukaże się jutro na PC. W związku z tym pojawiły się recenzje tytułu. Wynika z nich, że Sony przygotowali solidny port, ale nie obyło się bez problemów.

Źródło fot. Sony
i

Jutro na PC zostanie wydane Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei. Z tej okazji w Internecie pojawiły się pierwsze recenzje portu. Wynika z nich, że mamy do czynienia z bardzo przyzwoitą konwersją dwóch znakomitych gier. Nie obyło się jednak bez wad.

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei – wybrane recenzje

Na ten moment w serwisie Metacritic Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei w wersji na PC może pochwalić się średnią ocen na poziomie 88%. Tak się natomiast prezentują wybrane recenzje:

  1. God is a Geek – 10/10
  2. Game Rant – 5/5
  3. Worth Playing – 8,5/10
  4. GameSpot – 8/10
  5. Attack of the Fanboy – 4/5
  6. We Got This Covered – 3,5/5

Jak więc widać, Sony sprostało zadaniu i przygotowało kolejny solidny port na PC. W recenzjach chwalona jest chociażby mnogość opcji graficznych. Gra oferuje między innymi obsługę rozdzielczości 4K oraz ekranów ultrapanoramicznych. Dostosujemy jakość każdego elementu – w tym cieni czy odbić; dodano też obsługę kontrolera DualSense.

Produkcja płynnie działa również na Steam Decku. Gracze, którzy zdecydują się na granie na tym przenośnym urządzeniu, mogą cieszyć się 30 klatkami na sekundę na wysokich ustawieniach graficznych.

Oczywiście nie obyło się jednak bez wad. Recenzenci narzekają między innymi na dziwne działanie ogranicznika liczby klatek na sekundę – w tym przypadku możemy ustawić tę opcję jedynie na 30 fps. Dodatkowo opcje HDR nie są wystarczające.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej