Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Ultimate Games S.A. Press Release 23 sierpnia 2019, 20:01

Ultimate Fishing Simulator VR zadebiutuje w sierpniu

Ultimate Games S.A. wskazuje, że edycja VR zaoferuje taką samą zawartość jak Ultimate Fishing Simulator. W dniu premiery gra będzie kompatybilna z najpopularniejszymi systemami VR (HTC Vive, Oculus Rift, Windows Mixed Reality, Valve Index i Pimax).

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Ultimate Fishing Simulator VR zadebiutuje już 30 sierpnia br. Edycja VR najlepiej ocenianej gry wędkarskiej w historii platformy Steam przez pierwszych kilka tygodni ma być dostępna w trybie wczesnego dostępu (Early Access). Ultimate Fishing Simulator VR będzie kompatybilny z różnymi systemami wirtualnej rzeczywistości (HTC Vive, Oculus Rift, Windows Mixed Reality, Valve Index i Pimax). Twórcy przewidzieli też możliwość grania bez gogli VR.

Ultimate Fishing Simulator VR zadebiutuje w sierpniu - ilustracja #1

Za powstanie Ultimate Fishing Simulator VR odpowiada polskie studio Bit Golem, a wydawcą jest Ultimate Games S.A.

Standardowa wersja gry miała swoją premierę w trybie z wczesnym dostępem w listopadzie 2017 r. (premiera pełnej wersji gry odbyła się 30 sierpnia 2018), a odsetek pozytywnych recenzji graczy wynosi obecnie aż 84 proc. To najlepszy wynik wśród gier wędkarskich, które wydano na platformie Steam. Ultimate Fishing Simulator otrzymał też wyróżnienie jako jedna z najlepszych gier z wczesnym dostępem.

Ultimate Games S.A. wskazuje, że edycja VR zaoferuje taką samą zawartość jak Ultimate Fishing Simulator. W dniu premiery gra będzie kompatybilna z najpopularniejszymi systemami VR (HTC Vive, Oculus Rift, Windows Mixed Reality, Valve Index i Pimax). Deweloper nie wyklucza przy tym rozszerzenia tej listy w przyszłości, gdy na rynku pojawią się nowe systemy VR. Co ważne, w Ultimate Fishing Simulator VR można będzie również grać bez używania gogli VR.

"Ultimate Fishing Simulator to w tej chwili najlepsza i najwyżej oceniana gra wędkarska na rynku. Dbając o finalną jakość, w przypadku edycji VR zdecydowaliśmy się na wydanie jej w formule Early Access. Zawartość Ultimate Fishing Simulator VR jest już właściwie gotowa, więc faza wczesnego dostępu nie potrwa zbyt długo. Powinno to być mniej więcej kilka tygodni i w tym czasie będziemy jeszcze dopracowywać poszczególne elementy pod kątem specyfiki systemów VR, uwzględniając przy tym oczywiście także uwagi zgłaszane przez graczy. Zależy nam bowiem na tym, by ostatecznie Ultimate Fishing Simulator VR połączył w jak najbardziej optymalnej formie zalety wersji tradycyjnej oraz nowe możliwości, jakie dają systemy wirtualnej rzeczywistości" - mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Ultimate Fishing Simulator VR zadebiutuje w sierpniu - ilustracja #2

Jak zaznacza Mateusz Zawadzki, zainteresowani wersją VR gracze, którzy już posiadają "zwykłą" wersję, będą mogli dokupić w odpowiednio niższej cenie dodatek rozszerzający grę o obsługę VR.

Główne cechy Ultimate Fishing Simulator VR:

 1. najwyżej oceniana gra wędkarska w wersji VR;
 2. 10 lokacji (łowisk) wzorowanych na prawdziwych lokacjach, w tym 2 łowiska w porze zimowej i łowisko morskie;
 3. zróżnicowane techniki łowienia (spinning, metoda spławikowa, gruntowa i muchowa, wędkarstwo morskie, podlodowe i plażowe);
 4. kilkadziesiąt rodzajów ryb;
 5. fotorealistyczna woda, system dynamicznej zmiany pogody;
 6. łodzie (np. jachty i motorówki);
 7. system rozwoju umiejętności i sala trofeów;
 8. dodatkowy widok z perspektywy przynęty;
 9. rozbudowane tryby multiplayer;
 10. edytor łowisk (bez obsługi systemów VR);
 11. 3 dostępne dodatki (2 kolejne pojawią się jeszcze w 2019 r.).

Ultimate Fishing Simulator VR zadebiutuje na platformie Steam (Early Access) 30 sierpnia 2019 r. Wydawca zapowiada, że później gra będzie dostępna również w innych sklepach (m.in. Oculus Store).