Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2018, 11:05

Ultimate Custom Night - kompilacja całej serii FNAF dostępna za darmo

Wczoraj w serwisie Steam zadebiutowało Ultimate Custom Night, czyli pokaźnych rozmiarów kompilacja elementów wszystkich gier z serii Five Nights at Freddy’s stworzonej przez Scotta Cawthona. Tytuł można pobrać całkowicie za darmo.

ULTIMATE CUSTOM NIGHT W SKRÓCIE:
  • Producent: Scott Cawthon;
  • Wydawca: Scott Cawthon;
  • Gatunek: survival horror;
  • Platforma docelowa: PC;
  • Premiera: 27 czerwca 2018.

Mało jest produkcji, które tak bardzo zasługiwałyby na miano „fenomenów” jak gry należące do serii Five Nights at Freddy’s. Stworzony przez Amerykanina Scotta Cawthona cykl horrorów, w którym zadaniem jest przetrwanie kilku nocy o rosnącym poziomie trudności w budynku opanowanym przez opętane animatroniczne zabawki, podbił serca wielu graczy na całym świecie. Jeśli do tej pory nie mieliście jeszcze do czynienia z tymi tytułami i zastanawiacie się, co takiego ludzie w nich widzą, możecie to sprawdzić zupełnie za darmo. Na platformie Steam zadebiutowało bowiem bezpłatne Ultimate Custom Night, czyli ogromna kompilacja elementów wszystkich części słynnej serii.

  1. Ultimate Custom Night na platformie Steam
Kukiełka jest jedną z największych tajemnic cyklu Five Nights at Freddy’s. - Ultimate Custom Night - kompilacja całej serii FNAF dostępna za darmo - wiadomość - 2018-06-28
Kukiełka jest jedną z największych tajemnic cyklu Five Nights at Freddy’s.

W Ultimate Custom Night znalazło się 50 przeciwników, z którymi przyszło mierzyć się graczom na przestrzeni całej serii Five Nights at Freddy’s. Z tego grona wybieramy skład do danej partii oraz poziom trudności poszczególnych animatroników (w skali od 0 do 20). Podstawy samej rozgrywki są podobne do tych znanych z pierwszych odsłon cyklu. Zasiadamy za biurkiem stróża nocnego i musimy kontrolować położenie na planszy wszystkich robotów, które powoli zmierzają do naszego biura w niezbyt przyjaznych celach. Przede wszystkim wykorzystujemy do tego kamery, lecz jeśli wrogowie zbliżą się za bardzo, musimy również sprawdzać drzwi oraz przewody wentylacyjne (w których można zakładać laserowe pułapki). W razie bezpośredniego niebezpieczeństwa istnieje możliwość całkowitego odcięcia stróżówki, lecz należy pamiętać, że zużywa to mnóstwo mocy generatora. Jeśli spadnie ona do zera, nie będziemy mogli korzystać z żadnych urządzeń elektrycznych (w tym kamer) i staniemy się praktycznie bezradni.

Podczas rozgrywki w Ultimate Custom Night możemy również zbierać monety, tzw. Faz-Coins. Można je później wymieniać automacie na specjalne przedmioty.

Ultimate Custom Night oferuje nie tylko dowolnie konfigurowalne noce. W tytule znajduje się również szesnaście tematycznych wyzwań.

W Ultimate Custom Night pojawiły się wszystkie ikoniczne postacie z serii. - Ultimate Custom Night - kompilacja całej serii FNAF dostępna za darmo - wiadomość - 2018-06-28
W Ultimate Custom Night pojawiły się wszystkie ikoniczne postacie z serii.

Grając w Ultimate Custom Night bez wcześniejszej styczności z jakąkolwiek odsłoną cyklu Five Nights at Freddy’s możecie dojść do wniosku, że rozgrywka nie należy do zbyt odkrywczych czy specjalnie ciekawych, a oparte na jumpscare'ach metody straszenia są dość prymitywne i szybko przestają szokować (chyba że cierpi się na ciężki przypadek bycia youtuberem). Fenomen serii Scotta Cawthona tkwi jednak nie tyle w gameplayu, co w historii. Nie jest ona opowiadana w sposób oczywisty, lecz za pomocą enigmatycznych nagrań oraz minigier, z których trzeba samemu złożyć sobie w całość jakąś fabułę. Sprzyja to wszelkiej maści teoriom, których na YouTubie oraz Reddicie jest zatrzęsienie, i przedłuża zainteresowanie tytułami, gdyż by odkryć niektóre elementy układanki, należy poświęcić naprawdę sporo czasu i uwagi. Ultimate Custom Night nie jest pod tym względem wyjątkiem. Oficjalna karta tytułu na platformie Steam obiecuje bowiem nowe cut-scenki poszerzające uniwersum cyklu. Jeśli brzmi to dla Was dostatecznie intrygująco, zachęcamy do zapoznania się z tytułem. Kto wie, być może skłoni on do zapoznania się z pozostałymi odsłonami serii Five Nights at Freddy’s. Całą serię można obecnie kupić na Steamie za 26,75 złotych.

  1. Oficjalna strona Scotta Cawthona

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej