Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2012, 11:19

Udany Kickstarter Word Realms, czyli gry łączącej RPG ze Scrabble

Sukcesem zakończył się Kickstarter Word Realms, czyli gry RPG, w której system walki przypomina popularne Scrabble. Autorom w ciągu miesiąca udało się zebrać ponad 121 tysięcy dolarów. W owoc ich pracy zagramy pod koniec roku.

Udany Kickstarter Words Realms, czyli gry łączącej RPG ze Scrabble - ilustracja #1
Word Realms to najnowszy projekt twórców The Kingdom of Loathing.

Lista zakończonych sukcesem Kickstarterów wydłużyła się o kolejną pozycję. Jest nią nietypowa gra zatytułowana Word Realms, którą najprościej można opisać jako RPG, w którym mechanika walki przypomina Scrabble. Twórcy prosili o 100 tysięcy dolarów, a zbiórka zakończyła się na sumie ponad 121 tysięcy dolarów.

Udany Kickstarter Words Realms, czyli gry łączącej RPG ze Scrabble - ilustracja #2 Akcja zakończyła się powodzeniem nie tylko z powodu ciekawego pomysłu na system potyczek, ale również za sprawą osób twórców. Word Realms to bowiem nowy projekt studia Asymmetric, znanego z popularnej darmowego sieciowego RPG-a The Kingdom of Loathing, który jest nieprzerwanie rozwijany od 2003 roku. Warto dodać, że autorzy utrzymują się całkowicie z datków fanów i sprzedaży fizycznych gadżetów. W samej grze nie ma żadnych reklam, ani mikropłatności.

Word Realms zaoferuje dwie klasy postaci do wyboru – wojownika i maga. Tym. co czyni ten projekt ciekawym jest mechanika walki. Starcia odbywać się będą w systemie turowym. Każda ze stron otrzyma własny zestaw klocków z literami, a atak wykonamy tworząc z nich słowa. Im dłuższy i trudniejszy będzie wyraz, tym więcej obrażeń zadamy przeciwnikowi. Oczywiście, w trakcie potyczek przyznany nam zestaw klocków ma być regularnie uzupełniany o nowe litery.

Na dole ekranu znajdziemy pasek dostępnych akcji. Część z nich ma być natychmiastowa (np. wypicie mikstury leczącej rany), natomiast ataki będziemy musieli wyprowadzić przez złożenie słów. Każdy klocek posiadać ma wartość punktową i ich suma stanowić będzie ilość zadawanych punktów obrażeń. Dostępne mają być jednak również różne umiejętności specjalne pozwalające zwiększyć siłę ataku. Bonusy zapewni też odpowiedni kontekst wyrazów, np. złożenie słowa FLAME (czyli płomień) przy rzucaniu czaru kuli ognistej. Ilość dostępnych klocków oparta będzie ma współczynniku Wiedzy Słownikowej postaci, który wraz z postępami w kampanii ulegać ma zwiększeniu.

Gra będzie poza tym typowym RPG-iem. Otrzymamy zatem spory świat do zwiedzania, wypełniony ciekawymi postaciami i masą zadań do zrealizowania. Zabawę uatrakcyjni ponad szereg słownych mini-gierek. Wszystko to zaprezentowane zostanie w mocno komediowej konwencji, a humorystyczna fabuła posiadać ma kilka różnych zakończeń.

Word Realms powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a premiera zapowiadana jest na październik tego roku. Gra posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza, choć w przyszłości pojawi się również tryb multiplayer. W planach jest również kontynuacja w postaci MMO.