Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2021, 13:18

autor: mokosh

Ubisoft usuwa z Assassin's Creed Valhalla zadanie niemożliwe do wykonania

Wyzwanie Egghead Challenge w Assassin's Creed Valhalla zostało chwilowo usunięte ze względu na błędy, które sprawiały, że było niewykonalne. Gracze jednak nie muszą się bać o nagrodę - ta nie przepadnie.

Z Assassin’s Creed: Valhalla usunięto zadanie, które od momentu wprowadzenia, pod koniec zeszłego miesiąca, było niemożliwe do wykonania. Egghead Challenge wymagało od graczy zabicia określonej liczby przeciwników strzałami w głowę, za co była przewidziana nagroda w postaci łuku Einherjara. Tak jednak się nie działo, bo gra nie zaliczała zabójstw. O tymczasowym usunięciu zadania poinformowano za pośrednictwem oficjalnego konta Assassin’s Creed na Twitterze.

Ważne jest także to, że nagroda, o którą walczyli gracze, nie przepada – otrzymamy ją, kiedy wydawca upora się z błędem.

Poza informacją dotyczącą wyzwania, Ubisoft zaktualizował listę zgłaszanych przez społeczność błędów o kilka nowych, związanych z wydarzeniem Festiwal Sigrblot. Są to:

  • Utrata kontroli nad postacią po wybraniu wędkarskiej linki z koła akcji podczas zabijania wilka w festiwalowym zadaniu Three Big Pigs. Wtedy gracze powinni wczytać ostatni zapis.
  • Brak możliwości przyjęcia zadania jeśli gracz „popchnie” zleceniodawcę. Należy wtedy opuścić lokację, przejść do innej i wrócić.

Przypominam, że niedawno do Valhalli wprowadzono aktualizację 1.3.0, która przyniosła trochę nowej zawartości i poprawek nie tylko do podstawowej wersji gry, ale i dodatku Gniew Druidów. Aktualizacja stanowiła też wprowadzenie do Festiwalu Sigrblot. Więcej o niej i wydarzeniu pisaliśmy tutaj.