Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2021, 13:11

Polska planszówka Green Hell zebrała ponad połowę funduszy w pierwszy dzień na Kickstarterze

Polska gra planszowa Green Hell: The Board Game zebrała już ponad połowę potrzebnej kwoty na Kickstarterze. Współtworzona przez Creepy Jar oraz Galaktus Games produkcja ma dość ambitne i innowacyjne rozwiązania.

Konwersje gier cyfrowych na planszowe stają się coraz popularniejsze. Już wcześniej pisaliśmy o udanych kampaniach crowdfundingowych takich produktów, jak 6: Siege - The Board Game czy The Binding of Isaac: Four Souls, które nie tylko ufundowano w zaledwie kilka chwil, ale też zebrano na nie ogromne sumy pieniędzy. W ślad za pomyślnymi projektami na Kickstarter.com wyruszyli niedawno Polacy, a konkretniej firmy Creepy Jar oraz Galaktus Games, które wspólnymi siłami tworzą Green Hell: The Board Game.

Wygląda na to, że ten pomysł na „planszówkę” spodobał się fanom tego typu rozrywki, ponieważ zbiórka zebrała już ponad 50% planowanej kwoty – wsparło ją 412 darczyńców, co obecnie daje ponad 180 tys. złotych. Wynik jest dość imponujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że projekt na Kickstarterze pojawił się zaledwie wczoraj. Opcje wpłat są aktualnie trzy - zaczynając od najniższej, pięciozłotowej, po której nie otrzymamy żadnych przywilejów czy fizycznych przedmiotów bądź gry. Następna jest wersja za 445 złotych. Po uiszczeniu wpłaty otrzymamy wszystkie benefity, takie jak właściwa planszówka, zestaw miniatur oraz wszystkie nagrody z celów pobocznych kampanii. Ostatnia płatność, opiewająca na 1 700 złotych, zapewnia dostęp do tych samych atrakcji, ale w czterech kopiach.

Twórcy obiecują, że mapa będzie się różnić przy każdej rozgrywce, na co pozwoli ponad sto plansz urozmaicających obszar przygody. Gracze otrzymają cztery postacie do wyboru, z których każda posiadać ma unikalne zdolności i statystyki. W grze znajdziemy też obóz oraz ekwipunek, które będzie można rozwijać za pomocą zdobytych w dżungli surowców, a także ciekawy, składający się z poliomino system tworzenia przedmiotów. Oprócz tego przygotowano ponad 60 kart losowych scenariuszy, które mogą wydarzyć się zarówno podczas eksploracji niebezpiecznych lasów Amazonii, jak i w trakcie odpoczynku w obozie po zapadnięciu podejrzanie cichej nocy. Ale to nie wszystko, więcej informacji możecie znaleźć na stronie zbiórki w serwisie Kickstarter.com.

Filip Węgrzyn

Filip Węgrzyn

Już za młodu wiedział, że pisanie sprawia mu wiele satysfakcji. Swoją przygodę z piórem zaczął od opowiadań, których miejscami akcji były światy postapo i fantasy. Jako ścieżkę edukacji wybrał organizację i sprzedaż reklamy, stąd też jego krótki epizod w influencer marketingu. Myślami ciągnęło go jednak do pisania, dzięki czemu w listopadzie 2020 roku związał się z serwisem Gry-OnLine i poniekąd zrealizował swoje marzenie. Na początku pisał dla serwisu jako autor wiadomości, a obecnie wspomaga dział Płatnych Produktów we współpracach z zewnętrznymi serwisami jako redaktor prowadzący. Fan RPG-ów Bethesdy i From Software. Uwielbia również sieciowe strzelanki (zwłaszcza Rainbow Six Siege), survivale z budowaniem baz, gry kooperacyjne i horrory.

więcej