Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 grudnia 2020, 12:49

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Twórcy PUBG Mobile bezlitośni; zbanowano ponad 2 mln cheaterów

Battle royale PUBG Mobile cieszy się sporą popularnością wśród graczy. Niestety, w rozgrywkach sieciowych równie chętnie udział bierze wielu cheaterów, których jednak znacząco ubyło w połowie grudnia.

Od 9 grudnia trwa w PUBG Mobile zimowy festiwal, w ramach którego gracze mają dostęp do nowej mapy utrzymanej w klimacie wydarzenia oraz specjalnych kostiumów. Tego typu atrakcje przyciągają jednak także rzesze oszustów. Na oficjalnym Twitterze gry poinformowano, że w dniach 11-17 grudnia zbanowano ponad 2 miliony cheaterów. Nie jest to pierwsza taka sytuacja – twórcy regularnie blokują pokaźną liczbę kont. Wystarczy wspomnieć, że tydzień wcześniej także zbanowano sporą falę oszustów (prawie 1,5 mln).

Twórcy PUBG Mobile bezlitośni; zbanowano ponad 2 mln cheaterów - ilustracja #1
Oto rangi, które zostały osiągnięte na zablokowanych kontach.

Na profilu PUBG Mobile podzielono się nawet szczegółowymi danymi. Zablokowani przez autorów oszuści korzystali między innymi z automatycznego celowania (15% ze wszystkich zablokowanych graczy), tzw. wallhacka X-Ray Vision umożliwiającego widzenie przez przeszkody (18%) oraz modyfikacji obszaru obrażeń (12%) czy modelu postaci (aż 31%). Jeśli chodzi o rangi, to najbardziej oberwało się graczom z brązowej (22%), diamentowej (17%) i platynowej (15%), a najmniej przedstawicielom najwyższej (raptem 2%). Z pełnymi statystykami możecie zapoznać się na zamieszczonych w wiadomości grafikach.

Twórcy PUBG Mobile bezlitośni; zbanowano ponad 2 mln cheaterów - ilustracja #2
Cheaty, z których najczęściej korzystali gracze w PUBG Mobile.

Cheaterzy uprzykrzający wirtualne życie uczciwym graczom są nieustannym problemem w produkcjach sieciowych. Trudno pozbyć się ich całkowicie, ale cieszy to, że producenci gier podejmują rywalizację z nimi i blokują regularnie konta, na których używano niedozwolonych „wspomagaczy”. PUBG Mobile nie jest wyjątkiem, ale – pomimo nagromadzenia cheaterów – zainteresowanych battle royale nie brakuje. Gra wciąż zarabia krocie.