Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2020, 10:24

PUBG Mobile zarobiło 5x więcej niż Fortnite

PUBG Mobile zarabia jak szalone, zostawiając daleko w tyle inne produkcje battle royale. W tym roku przychody przekroczyły już 1,8 miliarda dolarów, z czego 500 milionów przypadło na ostatnie dwa miesiące.

PUBG Mobile zarobiło 5x więcej niż Fortnite - ilustracja #1
PUBG Mobile zdominowało rynek mobilnych gier battle royale.

O PUBG Mobile mówi się rzadko, zwłaszcza poza Azją, gdyż uwagę graczy przykuwa głównie pecetowy i konsolowy pierwowzór marki. W rzeczywistości jednak mobilny spin-off jest wielkim przebojem i co chwila jesteśmy w tym przekonaniu utwierdzani.

Grupa analityczna Sensor Tower opublikowała raport, w którym szacuje, że przychody z PUBG Mobile przekroczyły już 3,5 mld dolarów. Z tej kwoty 500 mln przypadło tylko na ostatnie dwa miesiące. Ten rok jest ogólnie bardzo udany dla gry. W 2020 r. zarobiła ona już 1,8 mld dolarów, a liczba pobrań zwiększyła się o 198 mln. Należy dodać, że wyniki te uwzględniają osiągnięcia zarówno PUGB Mobile, jak i Game for Peace (znane również jako Peacekeeper Elite), czyli specjalnej wersji opracowanej tylko na rynek chiński.

PUBG Mobile zarobiło 5x więcej niż Fortnite - ilustracja #2
Porównanie przychodów gier mobilnych typu battle royale w okresie od 1 stycznia do 13 sierpnia 2020 r. Źródło: SensorTower.

Przychody w wysokości 1,8 mld dolarów czynią z gry najlepiej zarabiającą mobilną produkcję battle royale 2020 roku. Dla porównania od 1 stycznia do 13 sierpnia, czyli dnia kiedy Fortnite zostało usunięte z Google Play i App Store, projekt studia Epic Games wygenerował 293 mln dolarów przychodu na smartfonach i tabletach. To oznacza, że nie znalazł się nawet w pierwszej trójce tej kategorii, dając się wyprzedzić Garena Free Fire (395 mln dolarów) oraz Knives Out (367 mln dolarów). W tym okresie wynik PUBG Mobile wyniósł 1,6 mld dolarów.

  1. PUBG Mobile w Google Play
  2. PUBG Mobile w App Store
  3. Oficjalna strona gry