Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2022, 13:22

autor: Miriam Moszczyńska

Twórcy NieR: Automata z kilkoma asami w rękawie, ale mogą tego nie udźwignąć

PlatinumGames ma ręce pełne roboty. Atsushi Inaba w jednym z wywiadów zdradził, iż firma pracuje nad kilkoma tytułami.

Atsushi Inaba, CEO studia PlatinumGames, zdradził, że firma pracuje nad kilkoma projektami. Dowiedzieliśmy się również o prawdopodobnej dacie ujawnienia tajemniczego Project G.G.

Kilka gier w produkcji

Oczywiście poza nadchodzącą w tym roku Bayonettą 3 na Nintendo Switch PlatinumGames ma w zanadrzu jeszcze kilka innych tytułów. Są to: tajemniczy Project G.G., zupełnie nowe IP oraz kilka pomniejszych tytułów.

Nie wiemy jednak, czym one są, choć pierwsze wzmianki o niezapowiedzianych jeszcze grach mogliśmy usłyszeć już w 2021 roku. Niemniej nie są to jedyne gry, którymi zajmuje się PlatinumGames. Poza tym studio łączy również siły z innymi deweloperami i wydawcami, współtworząc kolejne projekty (via GamingBolt).

Trzeba jednak przyznać, że z nadchodzącą premierą Bayonetty 3 twórcy wybitnego NieR: Automata mają sporo na głowie.

Project G.G.

O zapowiedzianej w 2020 roku grze wciąż wiemy bardzo niewiele. Do tej pory mogliśmy zobaczyć jedynie grafikę oraz teaser Project G.G. (który dla odświeżenia pamięci znajdziecie poniżej).

Produkcja ma stanowić także trzecią, a zarazem ostatnią grę z „trylogii bohaterskich dzieł”. Poprzednimi jej odsłonami są The Wonderful 101 oraz seria gier Viewtiful Joe.

Nowe światło na Project G.G. rzuca wywiad z członkami PlatinumGames, w którym CBO firmy Takao Yamane tajemniczo zasugerował pojawienie się gry na E3 w 2023 roku.

Hmm, cóż, zobaczymy. Jeśli miałbym to powiedzieć, powiedziałbym „Do zobaczenia w Los Angeles w czerwcu przyszłego roku”. Czy to właśnie tak brzmi? Mówiąc inaczej, nie będziemy mieli żadnych informacji do tego momentu. Poczekajcie na więcej wieści (via VGC).

Gra ma być również czymś więcej niż tylko strzelanką, ponieważ sporo wyewoluowała od czasów pierwotnego zamysłu. Niemniej nie zmienia to faktu, że studio ma co robić, a kolejny owoc pracy PlatinumGames, czyli Bayonettę 3, zobaczymy 28 października tego roku na Nintendo Switch.

  1. Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
  2. Gry single player z fabułami na 100 lub więcej godzin