Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2023, 10:43

autor: Kamil Kleszyk

Twórcy GTA 6 reagują na wyciek trailera. Powiedzieć, że są zasmuceni, to jak nie powiedzieć nic

Przedwczesne ujawnienie trailera GTA VI zaskoczyło nie tylko graczy, ale także deweloperów ze studia Rockstar Games. Nie kryją oni swojego smutku, a momentami także gniewu.

Źródło fot. Rockstar Games
i

Dzisiaj o godzinie 15:00 czasu polskiego miała odbyć się premiera długo wyczekiwanego zwiastuna GTA VI. Pech chciał, że materiał wyciekł do sieci znacznie wcześniej, bo wczoraj tuż przed północą, niwecząc tym samym uroczystą publikację zaplanowaną przez Rockstar Games.

Mimo że twórcy przyspieszyli debiut trailera, który i tak notuje niesamowite wyniki w serwisie YouTube (w momencie pisania tej wiadomości, materiał odtworzono już ponad 52 mln razy), niesmak pozostał. Pracownicy Rockstar Games nie kryją swojego rozgoryczenia na myśl, że ktoś postanowił popsuć ich wielkie święto.

Nastroje, jakie panują wśród deweloperów, najlepiej podsumował główny artysta ds. efektów wizualnych w Rockstar Lloyd Knott, który napisał na X/Twitterze: „To jest kur… do bani”.

Twórcy GTA 6 reagują na wyciek trailera. Powiedzieć, że są zasmuceni, to jak nie powiedzieć nic - ilustracja #1
Źródło: X/Twitter, @LloydK_VFX.

W podobnym tonie wypowiedział się starszy animator rozgrywki Rockstar Games, Javier Altman. Deweloper w usuniętym już poście dodał:

Miałem nadzieję obejrzeć to jutro po raz pierwszy wraz z moimi kolegami z zespołu i współpracownikami. Czuję, że zasłużyliśmy na ten moment.

Wtóruje mu starszy projektant gier Phil Beveridge, który napisał: „Miłego oglądania. Byłoby fajnie zrobić to z Wami wszystkimi w tym samym czasie”.

Twórcy GTA 6 reagują na wyciek trailera. Powiedzieć, że są zasmuceni, to jak nie powiedzieć nic - ilustracja #2
Źródło: X/Twitter, @philcsf.

Z kolei programista graficzny Angel Ortiz wyjawił, że wstrzyma się z oglądaniem filmu do momentu, aż wróci do swojego biura, aby móc obejrzeć go już z członkami zespołu.

Właściwie nie zamierzam tego oglądać dopóki nie znajdę się w biurze z ludźmi, z którymi to zrobiłem, i którzy tak ciężko pracowali, aby to urzeczywistnić – brzmi treść postu Ortiza.

Twórcy GTA 6 reagują na wyciek trailera. Powiedzieć, że są zasmuceni, to jak nie powiedzieć nic - ilustracja #3
Źródło: X/Twitter, @aortizelguero.

Oprócz gniewnych postów, nietrudno trafić na komentarze przepełnionych dumą pracowników Rockstar Games. Ekscytacji trailerem nie ukrywa także członek Infinity Ward, Cameron Williams, który przez kilka lat pracował nad GTA VI.

Przez lata pracowałem jako projektant nad grą, którą mogę teraz nazwać GTA 6. Jestem tym bardzo podekscytowany! Jak zwykle marketing dał czadu. Cieszę się wraz z całym zespołem i nie mogę się doczekać rozwoju sytuacji! – czytamy w wiadomości byłego pracownika Rockstara.

Twórcy GTA 6 reagują na wyciek trailera. Powiedzieć, że są zasmuceni, to jak nie powiedzieć nic - ilustracja #4
Źródło: X/Twitter, @CammyMWilliams.

Od kilku godzin możemy to powiedzieć już oficjalnie: Grand Theft Auto VI zadebiutuje w 2025 roku. Gra trafi wówczas na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej