Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2012, 12:10

autor: Sarge

Twórcy gry Fallout: New Vegas umieszczą swój kolejny projekt na Kickstarterze

Chris Avellone ze studia Obsidian Entertainment potwierdził na Twitterze, że twórcy gry Fallout: New Vegas pracują nad możliwością umieszczenia swojej kolejnej gry w serwisie Kickstarter. Jest to coraz bardziej popularna platforma, dzięki której gracze sami mogą dołożyć pieniądze na produkcję danego tytułu.

Studio Obsidian Entertainment pracuje nad projektem, który miałby zostać ufundowany przez graczy za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Takie stwierdzenie padło na Twitterze Chrisa Avellone.

Projektant gier wideo został zapytany o ewentualne nowinki w sprawie tajemniczej produkcji, która mogłaby pojawić się na Kickstarterze. Odpowiedź jest dość obiecująca: „Na razie nie zdradzamy żadnych informacji, ale wciąż pracujemy nad tym projektem”. Do tej pory nie było pewne, czy zespół Obsidian Entertainment rzeczywiście myśli na poważnie o skorzystaniu z usług serwisu Kickstarter.

Twórcy gry Fallout: New Vegas umieszczą swój kolejny projekt na Kickstarterze - ilustracja #1

Spekulacje rozpoczęły się w zeszłym miesiącu. Wtedy Chris Avellone zapytał graczy na oficjalnym forum dewelopera, jaką produkcję chcieliby zobaczyć, gdyby Obsidian Entertainment umieścił takową na Kickstarterze.

Serwis Kickstarter stał się szczególnie popularny od czasu sukcesu studia Double Fine, które na produkcję nowej przygodówki zebrało 3,3 mln dolarów. Akcja polega na tym, że gracze sami wpłacają pieniądze na deweloping danej produkcji. Jeśli osiągnięty zostanie limit pieniędzy ustalony przez twórców, wtedy automatycznie zapala się zielone światło dla danego projektu, który może zostać sfinansowany bez udziału dużych wydawców.

Zespół Obsidian Entertainment stworzył takie produkcje jak Dungeon Siege III, Fallout: New Vegas, Neverwinter Nights 2, czy Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords. Można się zatem domyślać, że deweloper myśli o kolejnym przedstawicielu gatunku RPG, który bez nacisków ze strony wydawcy mógłby być dokładnie taką produkcją, jaką wymarzyli sobie twórcy. Pozostaje czekać na opublikowanie projektu na Kickstarterze i pierwsze szczegóły na jego temat.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.