Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2019, 18:35

autor: "Vergil"

Twórcy Everspace za kilka dni ujawnią nową grę z akcją w otwartym kosmosie

Studio Rockfish Games zapowiedziało, że w przyszłym tygodniu zaprezentuje światu swój nowy projekt. Oko na niego powinni mieć przede wszystkim fani kosmicznych strzelanek i otwartych światów, gdyż mowa o autorach ciepło przyjętej gry Everspace.

W maju 2017 roku na komputerach osobistych oraz Xboksie One pojawiła się gra Everspace, która w oryginalny sposób łączy elementy kosmicznej strzelanki i roguelike'a. Po roku tytuł trafił na PlayStation 4, a kilka miesięcy później – na Nintendo Switch. Jak się okazuje, deweloperzy ze studia Rockfish Games w tajemnicy pracowali nad nowym projektem, którego oficjalnej zapowiedzi doczekamy się 19 sierpnia, a więc w dniu rozpoczęcia targów gamescom 2019. Choć jeszcze nie ujawniono tytułu ani platform docelowych, poznaliśmy już pierwsze informacje na temat jego zawartości.

Choć nowe dzieło ekipy Rockfish Games najwyraźniej będzie podążać ścieżką wytyczoną przez grę Everspace, doda również trochę od siebie. - Twórcy Everspace za kilka dni ujawnią nową grę z akcją w otwartym kosmosie - wiadomość - 2019-08-13
Choć nowe dzieło ekipy Rockfish Games najwyraźniej będzie podążać ścieżką wytyczoną przez grę Everspace, doda również trochę od siebie.

Zacznijmy od tego, że nowe dzieło ekipy Rockfish Games będzie kosmiczną strzelanką wzbogaconą o elementy RPG, która pod względem tempa akcji i stylistyki oprawy graficznej ma budzić skojarzenia z Everspace. Autorzy oddadzą nam do dyspozycji rozległy fragment wszechświata, gdzie natkniemy się na obce cywilizacje, tajemnicze kosmiczne anomalie czy wreszcie wszelkiej maści przeciwników do wyeliminowania. W oficjalnym komunikacie znalazła się też wzmianka o zdobywaniu coraz lepszego wyposażenia, co budzi skojarzenia z „looter shooterami” pokroju Destiny lub Anthema.

Na tym kończą się informacje dotyczące owego enigmatycznego projektu. Zważywszy na dotychczasowe portfolio niemieckich deweloperów można jednak przypuszczać, że podobnie jak Everspace, całość będzie działać w oparciu o technologię Unreal Engine 4, co powinno zapewnić wysoką jakość grafiki.

  1. Everspace – oficjalna strona internetowa
  2. Steamowy Poszukiwacz Skarbów: Część VI – perły z kosmosu i polski Doom