Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2022, 07:48

autor: Adrian Werner

Twórcy Deus Ex pragną przebić Cyberpunka 2077, mówi Grubb

Deweloperzy z przejętego przez Embracer Group studia Eidos Montreal przymierzają się do produkcji kolejnej odsłony serii Deus Ex, a jednym z celów, jaki mają sobie stawiać, jest przebicie Cyberpunka 2077.

W maju tego roku grupa Embracer przejęła większość zachodnich studiów i marek firmy Square Enix. Wśród nich znalazła się seria Deus Ex, wraz z zespołem Eidos Montreal odpowiedzialnym za jej kilka ostatnich odsłon. Teraz w sieci pojawiły się ciekawe doniesienia o przyszłości tego cyklu, pochodzące od zazwyczaj bardzo dobrze poinformowanego dziennikarza Jeffa Grubba, który ujawnił je podczas podcastu Giant Bomb Game Mess Mornings.

  1. Według tych informacji są duże szanse, że pierwszym projektem Eidos Montreal pod skrzydłami Embracer Group będzie nowa odsłona serii Deus Ex.
  2. Dyskusje na temat projektu są na bardzo wczesnym etapie, ale deweloperzy mają palić się do pracy.
  3. Ludzie z Eidos Montreal pragną prawdziwego wyzwania, a jednym z celów, które sobie stawiają, ma być „zrobienie tego, czego Cyberpunk 2077 nie dał rady osiągnąć”.
  4. Nic nie jest jeszcze definitywnie przesądzone, ale samo prowadzenie takich rozmów stanowi dla deweloperów duże wydarzenie. Jak wyznają, gdy Eidos Montreal pozostawało własnością Square Enix, nie było żadnych szans na nową odsłonę serii Deus Ex.

Warto przypomnieć, że przez ostatnie lata fani cyklu Deus Ex po cichu liczyli na jego powrót. Square Enix obiecywało, że nie porzuciło tej marki, a jedynie odesłało ją na urlop. Wypowiedzi deweloperów z Eidos Montreal pokazują jednak, że w rzeczywistości japoński wydawca nie miał w planach żadnej nowej odsłony cyklu, więc przejęcie studia wraz z marką w praktyce uratowało tę serię – o ile doniesienia Grubba nie mijają się z prawdą, rzecz oczywista (acz szansa jest niewielka, to sprawdzone źródło).

Po odkupieniu zachodnich zespołów i własności intelektualnej firmy Square Enix grupa Embracer jako najważniejsze serie, które będą rozwijane, wymieniła Tomb Raider, Deus Ex oraz Legacy of Kain. Studio Crystal Dynamics pracuje już nad nową odsłoną przygód Lary Croft, więc naturalne wydaje się, że następnym projektem Eidos Montreal będzie kolejny Deus Ex.

  1. Recenzja gry Deus Ex: Rozłam ludzkości
  2. Deus Ex: Rozłam Ludzkości - poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej