Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2024, 14:00

Deweloper przeprasza za krytykę Manor Lords. „Powinienem znaleźć lepszy sposób na sformułowanie mojej opinii”, twierdzi twórca The Long Dark

Raphael van Lierop zmienił swój wpis na temat Manor Lords, przepraszając studio Slavic Magic, firmę Hooded Horse oraz internautów za swoje słowa.

Źródło fot. Slavic Magic / Hooded Horse.
i

Twórca The Long Dark przeprosił wydawcę i dewelopera Manor Lords. Poprzedni wpis Raphaela van Lieropa (opublikowany w serwisie LinkedIn) został zmodyfikowany i prezes studia Hinterland dodał sprostowanie. Po tym, jak – cytujemy – „ten post i późniejsza odpowiedź wydawcy wywołały tak wiele emocji i nienawiści”, tak publicznie, prywatnie, jak również z krzywdą dla jego zespołu.

W ramach przypomnienia: deweloper opublikował niedawno wpis, w którym podawał Manor Lords jako tytuł pokazujący problemy wczesnego dostępu – wolny rozwój po premierze i brak nowej zawartości, która pozwoliłaby utrzymać lub zwiększyć liczbę osób przebywających w grze w tym samym czasie. Tekst skomentował Tim Bender, prezes Hooded Horse, która wydała grę Grzegorza Stycznia.

Van Lierop przyznał, że powinien lepiej sformułować swoją wypowiedź, najlepiej bez wymieniania z nazwy konkretnego tytułu – który zresztą (o czym wspominał też w oryginalnym wpisie) dostarczył mu sporo zabawy. Stąd przeprosiny dla studia Slavic Magic oraz wydawcy Hooded Horse. Dodał też, że cały „hejt” na niego nie powinien spadać też na pracowników studia Hinterland.

Van Lierop wyjaśnił też, że jego oryginalny wpis bynajmniej nie wyrażał poparcia dla „crunchu”. Teraz zamierza się skupić na rozwoju własnych gier (być może w nawiązaniu do cynicznych komentarzy odnośnie do niewydania ostatniego epizodu The Long Dark po ponad 7 latach od zapowiedzi).

Xbox Game Pass kupisz tutaj

  1. Manor Lords – recenzja gry we wczesnym dostępie. Nic dziwnego, że to najbardziej wyczekiwana gra na Steamie
  2. Manor Lords – poradnik do gry

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej