Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2021, 13:46

autor: Przemysław Dygas

Rekord subskrypcji na Twitchu pobity; Ninja gratuluje Ludwigowi

Po miesięcznej transmisji Ludwig ustanowił nowy rekord na Twitchu. Popularnego streamera subskrybuje ponad 282 tysiące osób.

W SKRÓCIE:
  • Ludwig ustanowił nowy rekord subskrypcji na Twitchu.
  • Streamera wsparło ponad 282 tysiące osób.
  • Pobił on tym samym rekord, który ustanowił Ninja.

Stream trwający aż 31 dni przyniósł Ludwigowi nowy rekord pod względem liczby subskrypcji na Twitchu. Popularny streamer osiągnął wynik ponad 282 tysięcy osób, które zdecydowały się go wesprzeć. Przebił on tym samym wcześniejszy rekord 269 tysięcy, który ustanowił Ninja. Konkurencyjny streamer po fakcie pogratulował Ludwigowi.

Rekordy są po to, by je bić. Skłamałbym mówiąc, że nie jest mi tego trochę żal, ale gratulacje @LudwigAhgren z okazji ustanowienia nowego rekordu subskrypcji na Twitchu.

Osiągnięcie to wymagało od Ludwiga miesięcznego zaangażowania w prowadzenie transmisji. Jej długość związana jest bezpośrednio z liczbą wspierających go osób. Kolejne subskrypcje wydłużały bowiem trwanie streamu. Licznik, który odliczał czas do końca ulegał więc ciągłym wahaniom. Kilka razy potrafił spaść do zaledwie minut, by później wydłużyć się o całe godziny. Sytuacja ta była zaskoczeniem nawet dla samego Ludwiga, który początkowo zakładał, że transmisja potrwa maksymalnie 2 dni.

Tak duża liczba subskrypcji przyniosła streamerowi równie pokaźną ilość gotówki. Zdecydował się on przekazać część pieniędzy na cele charytatywne. Sposób, w jaki to zrobił, był bardzo prosty. Ostatniego dnia transmisji za każdą nową subskrypcję przekazywał 5 dolarów organizacjom dobroczynnym. Niestety nie wiadomo, ile pieniędzy ostatecznie zebrał.

Ludwig Ahgren to amerykański streamer, który swoją karierę na Twitchu rozpoczął w 2018 roku. Dopiero rok później uznał ten kierunek za swoją przyszłość i zaczął prowadzić transmisje na pełny etat. Początkowo zebrał on wokół siebie jedynie małą grupę widzów. Liczba fanów z czasem rosła, w czym pomogła między innymi popularność zdobyta dzięki pobiciu rekordu świata w minigrze Domination z Mario Party 4. Jeszcze większy przypływ widzów Ludwig odnotował dzięki streamowaniu rozgrywek z Among Us. W krótkim czasie stał się jednym z głównych internetowych twórców związanych z tą produkcją. Pozwoliło mu to na rozpoczęcie współpracy z innymi znanymi streamerami, takimi jak Sodapoppin i Pokimane.