Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2013, 13:56

autor: Draug

Twierdza: Krzyżowiec 2 – dodatkowa kampania i kiepski stan zbiórki pieniędzy na grę

Twórcy gry Twierdza: Krzyżowiec 2 ujawnili, że w ich nadchodzącej strategii uświadczymy rozbudowaną kampanię nie tylko dla Krzyżowców, ale również Saracenów. Niestety, cieniem na tych rewelacjach kładzie się niewielka ilość pieniędzy zebranych przez twórców na dokończenie projektu.

Chociaż nie ulegało wątpliwości, że w grze Twierdza: Krzyżowiec 2 otrzymamy możliwość zagrania jako muzułmanie, do tej pory nie wiedzieliśmy, że opcja taka będzie dotyczyła nie tylko trybu potyczki, ale również fabularnej kampanii. Jakkolwiek wieści ze strony dewelopera, Firefly Studios, brzmią obiecująco, niewielkie postępy zbiórki na dokończenie gry w serwisie Gambitious rodzą pewien niepokój o przyszłość tego obiecującego RTS-a.

Głównym bohaterem kampanii po stronie Saracenów będzie Saladyn, broniący swej ojczyzny przed najazdem Krzyżowców pod przywództwem Ryszarda Lwie Serce. Zanim staniemy do rozprawy z angielskim królem i jego siłami, będziemy musieli zebrać armię i odzyskać większość terytorium utraconego w wyniku inwazji. Uświadczymy także wątek zemsty na tych, którzy przedtem dopuścili się zdrady wobec arabskiego wodza.

Taka forma rozgrywki będzie dobrą okazją do tego, by stopniowo zapoznać się ze specyfiką budowy zamków z półksiężycem łopoczącym na proporcach oraz dowodzenia jednostkami walczącymi w imię Allaha, przygotowując się do starć w trybie potyczki lub zabawy wieloosobowej. Twórcy obiecują, że pod względem długości kampania Saladyna zaoferuje mniej więcej tyle samo zabawy, co rozgrywka po stronie króla Ryszarda. Ponadto deweloper jasno zaznaczył, że obie kampanie będą dostępne w momencie debiutu Twierdzy: Krzyżowiec 2.

Okazuje się, że w Twierdzy: Krzyżowiec 2 rozegramy kampanię nie tylko jako łacinnicy, ale także po stronie Saracenów. - Twierdza: Krzyżowiec 2 – dodatkowa kampania i kiepski stan zbiórki pieniędzy na grę - wiadomość - 2013-09-25
Okazuje się, że w Twierdzy: Krzyżowiec 2 rozegramy kampanię nie tylko jako łacinnicy, ale także po stronie Saracenów.

Jednak trudno przewidzieć w tej chwili, kiedy ostatecznie doczekamy się premiery gry. Dotąd mówiło się, że nastąpi ona na początku 2014 roku, lecz taki obrót spraw zapowiadano, przyjmując, że powiedzie się zbiórka pieniędzy na grę (rozpoczęta w ubiegłym miesiącu i mająca pozwolić Firefly Studios dokończyć projekt).

Tymczasem mamy przed sobą jeszcze tylko trzy dni przyjmowania funduszy ze strony graczy w serwisie Gambitious, a na koncie produkcji widnieje raptem 38,7 tysiąca funtów (z potrzebnych 100 tysięcy). Raczej nie ma powodów do obaw, że twórcy zawieszą projekt w razie niepowodzenia zbiórki (zwłaszcza biorąc pod uwagę tak ambitne plany jak jeszcze jedna pełnowymiarowa kampania fabularna), lecz bardzo możliwe, że debiut Twierdzy: Krzyżowiec 2 ulegnie przesunięciu o kolejne tygodnie (jeśli nie miesiące). O tym, co zamierza zrobić Firefly Studios, powinniśmy przekonać się w ciągu kolejnych dni.