Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 stycznia 2018, 10:28

autor: Adrian Werner

True Detective - zdjęcia do trzeciego sezonu ruszą w lutym

Stacja HBO ogłosiła, że zdjęcia do trzeciego sezonu True Detective (pol. Detective) ruszą w przyszłym miesiącu. Ponadto do obsady serialu dołączył aktor Stephen Dorff.

HBO wciąż nie podało, kiedy wyemitowany zostanie trzeci sezon. - True Detective - zdjęcia do trzeciego sezonu ruszą w lutym - wiadomość - 2018-01-05
HBO wciąż nie podało, kiedy wyemitowany zostanie trzeci sezon.

Już od września zeszłego roku wiemy, że stacja HBO szykuje trzeci sezon serialu True Detective. Teraz ogłoszono, że zdjęcia ruszą 12 lutego tego roku. Na razie nie podano daty premiery, ani ilości odcinków.

Poinformowano także, że do obsady dołączył Stephen Dorff, czyli aktor znany m.in. z filmu Blade. Wcieli się on w śledczego imieniem Rolan West, będącego partnerem postaci, którą zagra Mahershala Ali. Trzeci sezon będzie pod tym względem przypominał pierwszy, koncentrując się głównie na dwóch bohaterach, a nie wzorem drugiej serii na bardziej licznej grupie.

Drugi sezon został przyjęty chłodno. - True Detective - zdjęcia do trzeciego sezonu ruszą w lutym - wiadomość - 2018-01-05
Drugi sezon został przyjęty chłodno.

Przypomnijmy, że akcja trzeciego sezonu umiejscowiona zostanie w krainie Ozark, a fabuła obracać się będzie wokół makabrycznej zbrodni. Scenariusz wszystkich odcinków napisał Nic Pizzolatto, czyli pomysłodawca serialu. Przy pracach nad czwartym epizodem pomógł mu producent David Milch, czyli ojciec takich seriali jak Deadwood czy Nowojorscy Gliniarze.

Nic Pizzolatto wyreżyseruje również część odcinków, a za pozostałe odpowiadać ma Jeremy Saulnier, mający na koncie tak ciepło przyjęte filmy jak Green Room czy Blue Ruin.

Wypuszczony w 2014 roku pierwszy sezon True Detective stał się dużym sukcesem, zarówno pod względem oglądalności, jak i recenzji. W przypadku wyemitowanego rok później drugiego sezonu już nie było tak różowo. Serial wciąż cieszył się dużą popularnością, ale okazał się wielkim rozczarowaniem, jeśli chodzi o jakość. Pozostaje mieć nadzieję, że trzecie podejście będzie bardziej udane.

  1. Oficjalna strona serialu