Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2013, 18:56

autor: Góral

Tropico 5 - opublikowano pierwsze screeny

Tropico 5 ukaże się na rynku w kwietniu przyszłego roku. Do premiery pozostało więc sporo czasu, jednak już teraz możemy zobaczyć pierwsze materiały graficzne opublikowane przez wydawcę gry - firmę Kalypso.

Firma Kalypso, wydawca gry Tropico 5, opublikowała pierwsze screeny pochodzące z wersji pre-alpha. Prezentują one wybrane miejsca tropikalnej wyspy, na której w przyszłym roku przyjdzie nam sprawować rządy.

Tropico 5 posiadać będzie ulepszoną oprawę graficzną. - Tropico 5 - opublikowano pierwsze screeny - wiadomość - 2013-08-27
Tropico 5 posiadać będzie ulepszoną oprawę graficzną.

Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że rozgrywka w „piątce” nie będzie zbytnio odbiegać od poprzednich części. Nie znaczy to oczywiście, że projekt nie doczeka się żadnych nowości. Oprócz usprawnionej oprawy graficznej oraz ulepszonego działania systemu odpowiedzialnego za handel, eksplorację i rozwój, możemy także liczyć na tryb multiplayer. Zapewni on zabawę czterem graczom, którzy zbudują swoje miasta na terenie wyspy. Twórcy umożliwią zarówno walkę dyktatorów, jak i ich współpracę.

Inną istotną cechą gry ma być możliwość tworzenia własnych dynastii. Członków naszej rodziny będzie można obsadzać na najważniejszych stanowiskach (ambasador, przywódca wojska, itd.), dzięki czemu w łatwiejszy sposób utrzymamy władzę nad ludem. Dodatkowo podczas pracy zdobędą oni doświadczenie, co pozwoli im wypełniać powierzone zadania jeszcze lepiej.

Tropico 5 powstaje w studiu Haemimont Games, znanym z ostatnich dwóch odsłon serii, a także gier Imperium Romanum, Grand Ages: Rome czy też Omerta: Miasto Gangsterów. Tytuł trafi na rynek w kwietniu 2014 w wersji na konsolę Xbox 360 i komputery PC.

W Tropico 5 na ważnych stanowiskach rządowych obsadzimy członków rodziny. - Tropico 5 - opublikowano pierwsze screeny - wiadomość - 2013-08-27
W Tropico 5 na ważnych stanowiskach rządowych obsadzimy członków rodziny.
Tropico 5 ukaże się w 2014 roku na konsoli Xbox 360 i komputerach PC. - Tropico 5 - opublikowano pierwsze screeny - wiadomość - 2013-08-27
Tropico 5 ukaże się w 2014 roku na konsoli Xbox 360 i komputerach PC.
Tropico 5 zapewni zabawę w singlu i multiplayerze. - Tropico 5 - opublikowano pierwsze screeny - wiadomość - 2013-08-27
Tropico 5 zapewni zabawę w singlu i multiplayerze.
Tropico 5 powstaje w studiu Haemimont Games. - Tropico 5 - opublikowano pierwsze screeny - wiadomość - 2013-08-27
Tropico 5 powstaje w studiu Haemimont Games.