Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2019, 09:52

Trine 4 - trzy poziomy i tryb kooperacyjny na gameplayu z E3 2019

W sieci pojawił się 18-minutowy gameplay z Trine 4: The Nightmare Prince, czyli platformówki 2,5D studia Frozenbyte. Stanowi on zapis prezentacji z targów E3 2019.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Wczoraj oficjalnie dobiegły końca targi E3 2019. Mimo to wciąż pojawiają się nowe materiały z tej imprezy. Jednym z owoców tego jest obszerny gameplay z Trine 4: The Nightmare Prince, czyli kolejnej odsłony popularnego cyklu platformówek studia Frozenbyte.

Materiał oferuje osiemnaście minut rozgrywki z dema przygotowanego na E3. Pozwala on zobaczyć w akcji trzy poziomy. Wśród nich znalazła się jesienna mapa, gdzie wiele zagadek wymagało skierowania wody lub promieni słonecznych do małych roślin, które po urośnięciu do pełnych rozmiarów pozwalały dotrzeć w niedostępne wcześniej miejsca.

W Trine 4 zagramy jesienią. - Trine 4 - trzy poziomy i tryb kooperacyjny na gameplayu z E3 2019 - wiadomość - 2019-06-14
W Trine 4 zagramy jesienią.

Kolejne dwa poziomy pokazywały w akcji tryb kooperacyjny dla dwóch osób, które musiały współpracować zarówno podczas walk, jak i rozwiązywania zagadek.

Gameplay prezentuje się bardzo obiecująco. Wydaje się, że twórcy wyciągnęli wioski z porażki Trine 3: The Artifacts of Power. Porzucono w pełni trójwymiarową rozgrywkę i powrócono do klasycznego 2.5D, ale jednocześnie widać, że w grze nie zabraknie świeżych pomysłów, zwłaszcza w kwestii łamigłówek.

Przypomnijmy, że Trine 4: The Nightmare Prince zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Kilka tygodni temu twórcy ujawnili wymagania sprzętowe gry i poinformowali, że premiera odbędzie się jesienią tego roku.

Warto na koniec przypomnieć, że w tym roku ukaże się również Trine: Ultimate Collection, czyli zestaw zawierający wszystkie odsłony serii (w tym także „czwórkę”), wraz z dodatkami. Kolekcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry