Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2019, 10:05

Trine 4 nie pojawi się ekskluzywnie w Epic Games Store

Trine 4: The Nightmare Prince nie będzie tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store. Taką informację twórcy podali na platformie Steam. Tytuł ukaże się na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch jesienią tego roku.

Ekskluzywność w Epic Games Store. Jest to jeden z najgorętszych tematów branżowych pierwszej połowy tego roku. Wielu zastanawia się, jaka gra dołączy do chociażby Metro Exodus i ominie (przynajmniej czasowo) hegemona rynku, czyli Steama. Jeśli mieliście obawy, że taki los czeka Trine 4: The Nightmare Prince, to możecie odetchnąć z ulgą. Jedna z pracowniczek studia Frozenbyte podkreśliła, że ich nadchodząca produkcja w żadnym wypadku nie będzie sprzedawana na wyłączność na żadnej platformie cyfrowej dystrybucji na PC.

Trine 4 nie będzie ograniczone do jednej platformy cyfrowej dystrybucji. - Trine 4 nie pojawi się ekskluzywnie w Epic Games Store - wiadomość - 2019-03-07
Trine 4 nie będzie ograniczone do jednej platformy cyfrowej dystrybucji.

Wiadomość ta pojawiła się w jednej z dyskusji na Steamie. Cytując wypowiedź przedstawicielki Frozenbyte w odpowiedzi na pytanie, kiedy Trine 4: The Nightmare Prince stanie się czasowym exclusivem dla Epic Games Store:

Biedne Epic, spadło na niego ostatnio sporo krytyki!

Ale nie martw się, nie mamy tego w planach [chodzi o tytuły na wyłączność dla Epic Games Store – przyp.red.]. Chcemy wspierać również inne sklepy cyfrowe, lecz w tym momencie mogę tylko obiecać, że gra będzie sprzedawana na Steamie.

Oświadczenie to spotkało się ze sporym entuzjazmem ze strony graczy. Nie tylko dlatego, że nie wszystkim podoba się sposób, w jaki firma Epic stara się wydrzeć dla siebie kawałek terytorium cyfrowej dystrybucji na PC. Ostatnio pojawiła się informacja, że na jej platformie brakuje nawet najprostszych form zabezpieczeń konta, co może w przyszłości być źródłem sporych problemów.

Trine 4: The Nightmare Prince zadebiutuje jesienią tego roku. Kolejna część popularnego cyklu zręcznościówek 2.5D zmierza na PC, PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. Trzy dni temu pisaliśmy o pierwszym zwiastunie, szczegółach na temat fabuły oraz minimalnych wymaganiach sprzętowych tytułu. Całość można przeczytać w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona gry Trine 4: The Nightmare Prince