filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 marca 2019, 09:52

Good Omens - adaptacja książki Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana na zwiastunie

Serwis Amazon Prime Video pochwalił się trailerem Good Omens, serialowej komedii fantasy z Davidem Tennantem i Michaelem Sheenem wcielającymi się w demona i anioła próbujących powstrzymać apokalipsę.

Amazon wciąż intensywnie rozwija swoją platformę VoD Prime Video, każdego roku produkując nowe autorskie seriale mające przyciągnąć do serwisu streamingowego kolejnych widzów i utrzymać zainteresowanie tych, których już udało się zdobyć. Jednym z ciekawiej zapowiadających się tegorocznych debiutów na tej platformie jest Good Omens, adaptacja książki Dobry omen Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana. Serial doczekał się zwiastuna.

Fabuła serialu skupi się na postaciach demona Crowleya i anioła Azirafala, którzy od tysiącleci żyli na Ziemi jako reprezentanci piekła i nieba. Przyzwyczajeni do takiego życia, będą gotowi zrobić wszystko, nawet połączyć siły (co tylko pozornie jest trudne – po tysiącleciach wspólnego bytowania wrogość między nimi jest jedynie fasadą dla odwiecznej przyjaźni), byle zapobiec spełnienia się przepowiedni wieszczącej rychłą apokalipsę. Aby uratować świat, muszą odnaleźć i zniszczyć Antychrysta – co będzie o tyle problematyczne, że ten okazuje się całkiem sympatycznym chłopcem.

Bohaterom niespieszno jest wracać do piekła i nieba, zrobią więc wszystko, by uratować Ziemię, swój dom od tysiącleci. - Good Omens - adaptacja książki Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana na zwiastunie - wiadomość - 2019-03-07
Bohaterom niespieszno jest wracać do piekła i nieba, zrobią więc wszystko, by uratować Ziemię, swój dom od tysiącleci.

Good Omens wyprodukowany został przez Amazon Prime we współpracy z BBC Two. Pierwszy sezon składać będzie się z sześciu odcinków, a w rolach głównych zobaczymy Davida Tennanta (Dziesiąty Doktor z serii Doctor Who oraz Kilgrave z Jessiki Jones), Michaela Sheena (role w Frost/Nixon, Underworld: Bunt Lykanów i Saga „Zmierzch”: Księżyc w nowiu) i Jona Hamma (Don Draper z Mad Men). Produkcja zadebiutuje na platformie Amazon Prime Video 31 maja 2019 roku.

Amazon Prime Video to serwis z serialami i filmami w modelu abonamentowym, analogicznym do Netfliksa czy HBO GO. Platforma oferuje darmowy, siedmiodniowy okres próbny. Jeśli po jego zakończeniu zdecydujemy się dalej korzystać z jej oferty, to przez pierwsze pół roku będziemy płacić 2,99 euro miesięcznie. Po upływie sześciu miesięcy opłata wzrośnie do 5,99 euro miesięcznie.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej