Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 marca 2019, 10:05

autor: Serek

Legion samobójców 2 - Idris Elba zastąpi Willa Smitha w roli Deadshota?

Po tym, jak Will Smith zrezygnował z roli Deadshota w Legionie samobójców 2, Warner Bros. musiało rozpocząć poszukiwania zastępcy. Według The Hollywood Reporter będzie nim Idris Elba - aktor znany przede wszystkim z serialu Luther.

Chcielibyście zobaczyć Idrisa Elbę w roli Deadshota? - Legion samobójców 2 - Idris Elba zastąpi Willa Smitha w roli Deadshota? - wiadomość - 2019-03-07
Chcielibyście zobaczyć Idrisa Elbę w roli Deadshota?

Tydzień temu Will Smith zdecydował się zrezygnować z roli Deadshota w drugiej części Legionu samobójców. To zmusiło wytwórnię Warner Bros. do rozpoczęcia poszukiwań godnego zastępcy. Jak podaje The Hollywood Reporter, padło na Idrisa Elbę, którzy rzekomo spotkał się już ze scenarzystą filmu, Jamesem Gunnem. Według źródła THR, Brytyjczyk był pierwszym i jak na razie jedynym wyborem studia, jeśli chodzi o zastąpienie Willa Smitha w roli Deadshota.

Jeżeli doniesienia okażą się prawdziwie, to nie będzie pierwszy romans Idrisa Elby z kinem superbohaterskim. Aktor ma za sobą rolę Heimdalla w serii filmów Marvela. Mimo to, najwięcej widzów pewnie kojarzy go z serialu Luther, gdzie grał tytułowego bohatera - inspektora londyńskiej policji przechodzącego problemy małżeńskie. Idris Elba w 2012 roku otrzymał za tę rolę Złoty Glob, w kategorii „Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym”. Przypomnijmy, że od dawna mówi się także o tym, że artysta ma zastąpić Daniela Craiga w roli agenta 007, jednak to wciąż tylko plotki.

Pomimo negatywnej oceny krytyków i fanów, Legion samobójców okazał się hitem marketingowym i osiągnął łączny przychód z biletów na poziomie prawie 750 milionów dolarów. Niewątpliwie wpływ na to miała świetna muzyka, bowiem do filmu wykorzystano utwory takich sław jak Skrillex, Rick Ross, Lil Wayne, Wiz Khalifa, Imagine Dragons, Twenty One Pilots czy G-Eazy. Czy druga część ma szansę powtórzyć finansowy sukces poprzedniczki? Oby tak, ale miejmy nadzieję, że będzie za tym stać jakość produkcji. Premiera kolejnej odsłony Legionu samobójców została zaplanowana na 6 sierpnia 2021 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa wytwórni Warner Bros.