Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 28 lutego 2019, 12:45

autor: AlexB

Will Smith rezygnuje z roli Deadshota, a Aquaman 2 otrzymuje datę premiery

Jak donosi Variety, Will Smith zrezygnował z roli Deadshoota w uniwersum DC. Nie obejrzymy go zatem w nadchodzącym The Suicide Squad Jamesa Gunna. Ponadto poznaliśmy docelową datę premiery Aquamana 2.

Obsada filmowego uniwersum DC po raz kolejny została uszczuplona. Jak donosi strona internetowa czasopisma Variety, po Benie Afflecku superbohaterski okręt opuścił Will Smith, który w Legionie samobójców wcielił się w Deadshota, czyli mistrza broni palnej i jednego z przeciwników Batmana. Według źródeł, decyzję tę aktor podjął z powodu braku czasu i nie doszło do żadnego konfliktu z twórcami.

Will Smith nie założy już stroju Deadshota. - Will Smith rezygnuje z roli Deadshota, a Aquaman 2 otrzymuje datę premiery - wiadomość - 2019-02-28
Will Smith nie założy już stroju Deadshota.

Oznacza to, że Smitha nie zobaczymy w kolejnym filmie sygnowanym marką Legion samobójców (The Suicide Squad), za który, jak wiemy od października, odpowiedzialny jest James Gunn. Zresztą nie wiemy, czy którykolwiek aktor znany z poprzedniej odsłony powróci w nadchodzącej produkcji. Według niektórych plotek, nie będzie to bezpośredni sequel obrazu z 2016 roku, który został bardzo negatywnie przyjęty przez krytyków (choć zarobił niemal 750 milionów dolarów), a coś w rodzaju rebootu z zupełnie nową ekipą złoczyńców, utrzymanego w klimacie charakterystycznym dla Strażników Galaktyki, czyli cyklu Gunna stworzonego dla Marvela. Wkrótce wszystko powinno być jasne, gdyż zdjęcia do nowego The Suicide Squad mają rozpocząć się jesienią. Data premiery zaplanowana jest na 21 sierpnia 2021 roku.

Willa Smitha ujrzymy niedługo w aktorskiej wersji disneyowskiego Aladyna. - Will Smith rezygnuje z roli Deadshota, a Aquaman 2 otrzymuje datę premiery - wiadomość - 2019-02-28
Willa Smitha ujrzymy niedługo w aktorskiej wersji disneyowskiego Aladyna.

To jeszcze nie koniec wieści z filmowego uniwersum DC. Datę premiery otrzymał Aquaman 2. Sequel ciepło przyjętej, ubiegłorocznej produkcji o morskim superbohaterze, w którego wciela się Jason Momoa pojawi się na ekranach kin 16 grudnia 2022 roku (via Deadline). Jak wiemy od dwóch tygodni, prace nad tą produkcją już trwają. Scenariuszem do niej zajmuje się David Leslie Johnson-McGoldrick, czyli współautor pierwszej części. Jej reżyser, James Wan, jest wymieniany jako producent kontynuacji. Nie wiadomo na razie, czy będzie również jej reżyserem.

Przypominamy, że trwają także prace nad spin-offem Aquamana. Nosi on tytuł The Trench i będzie poświęcony rasie Otchłańców. Scenariusz do filmu pisze duet Noah Gardner i Aidan Fitzgerald. Tytuł będzie miał dużo niższy budżet niż dzieło Jamesa Wana i nie ujrzymy w nim nikogo z oryginalnej obsady.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.