Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2019, 19:40

autor: "Vergil"

Epic Games Store nie ma nawet najprostszej formy zabezpieczeń kont

Proces rejestracji w Epic Games Store jest bajecznie prosty – przy zakładaniu nowego konta użytkownik nie musi nawet weryfikować podanego przez siebie adresu e-mail. Rodzi to pytania o bezpieczeństwo zakupów dokonywanych na tej platformie, a także prowadzi do kuriozalnych sytuacji.

Epic Games Store wystartował raptem trzy miesiące temu, a zdążył już narobić całkiem sporo zamieszania w branży gier wideo. Jego twórcy robią wszystko, by przyciągnąć uwagę możliwie największej liczby potencjalnych klientów. Jak zatem mają się sprawy z zabezpieczeniami kont zakładanych przez graczy? Otóż nie najlepiej. Jak zauważyła redakcja serwisu TweakTown, twórcy tej platformy nie zatroszczyli się nawet o najprostszą formę zabezpieczeń w postaci weryfikacji adresu email. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by przy zakładaniu nowego konta podać dowolny adres – sklep i tak nie wymaga od nas żadnego potwierdzenia. Można to łatwo sprawdzić, przechodząc tutaj i zakładając nowe konto.

Darmowe gry, tytuły na wyłączność i Fortnite to najważniejsze karty przetargowe firmy Epic Games. Najwyraźniej twórcy sklepu zapomnieli o zadbaniu o bezpieczeństwo kont zakładanych przez graczy. - Epic Games Store nie posiada nawet najprostszej formy zabezpieczeń - wiadomość - 2019-03-05
Darmowe gry, tytuły na wyłączność i Fortnite to najważniejsze karty przetargowe firmy Epic Games. Najwyraźniej twórcy sklepu zapomnieli o zadbaniu o bezpieczeństwo kont zakładanych przez graczy.

Co więcej, choć sklep pozwala założyć tylko jedno konto na dany adres email, na łamach forum Reddit można znaleźć wypowiedzi osób, które otrzymały wiadomość, że na ich profilach zostały wprowadzone zmiany, z którymi nie miały one nic wspólnego. Jeden z użytkowników pisze ponadto, że regularnie otrzymuje informacje o tym, iż ktoś próbuje zmienić hasło dostępu do jego konta… którego sam nigdy nie zakładał. Mając na uwadze powyżej opisany problem, nietrudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy przy próbie założenia profilu w Epic Games Store okaże się, że wybrany przez nas adres email jest już zajęty… przez kogoś zupełnie innego.

Proces rejestracji w Epic Games Store jest bajecznie prosty. Wystarczy wypełnić kilka pól, by cieszyć się pełnią możliwości oferowanych przez sklep. - Epic Games Store nie posiada nawet najprostszej formy zabezpieczeń - wiadomość - 2019-03-05
Proces rejestracji w Epic Games Store jest bajecznie prosty. Wystarczy wypełnić kilka pól, by cieszyć się pełnią możliwości oferowanych przez sklep.

Obecnie zapewne wiele osób traktuje Epic Games Store jako platformę do zdobywania kolejnych darmowych gier (przypomnijmy, że co dwa tygodnie w sklepie można pozyskać inny tytuł; promocja potrwa do końca 2019 roku). Jeśli jednak deweloperzy z Epic Games zamierzają uczynić swój sklep jednym z branżowych liderów, powinni pochylić się nad tym problemem. W tej chwili choćby na Reddicie nie brakuje bowiem wiadomości od graczy, którzy obawiają się robienia zakupów w Epic Games Store i powierzenia jego twórcom na przykład danych swoich kart kredytowych.

  1. Oficjalna strona internetowa sklepu Epic Games Store