Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 czerwca 2016, 11:39

autor: Adrian Werner

Transformers: Earth Wars - mobilna strategia wojenna trafiła na iOS i Androida

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra Transformers: Earth Wars, czyli mobilna strategia oparta na popularnej licencji. Rozgrywka wzorowana jest na Clash of Clans.

Lista mobilnych gier bazujących na licencji marki Transformers uległa wydłużeniu o nową pozycję. Jest nią strategia wojenna Transformers: Earth Wars, opracowana przez studio Space Ape Games.

Gra oparta jest w tzw. Generacji 1, czyli pierwszej i cieszącej się największym uznaniem wśród fanów wersji marki. Autorzy do opracowania scenariusza zaangażowali Simona Furmana, mającego na koncie ponad kilkaset komiksów osadzonych w tym uniwersum. Fabuła Transformers: Earth Wars opowiada o powrocie tytułowych robotów na Ziemię, co powoduje, że staje się ona miejscem kolejnej wojny pomiędzy dobrymi Autobotami i złymi Deceptikonami.

W Transformers: Earth Wars gracz sam wybiera, po której stronie tego konfliktu się opowie. Każda z frakcji posiada unikalne budynki, jednostki oraz technologie. Rozgrywka, co widać na pierwszy rzut oka, wzorowana jest na Clash of Clans. Zajmujemy się więc przede wszystkim rozbudową bazy. Gromadzimy surowce, wznosimy nowe budynki i ulepszamy już istniejące oraz prowadzimy badania nad technologiami. Jednocześnie konieczne jest konstruowanie struktur obronnych, które będą w stanie samodzielnie odpierać ataki wrogich sił. Ponadto naszym zadaniem jest także zwerbowanie armii, którą wykorzystujemy do ataków na wrogie bazy.

Dla fanów marki największą atrakcją jest oczywiście możliwość poprowadzenia do boju drużyny złożonej z najsłynniejszych transformersów. W sumie w grze znajdziemy ich ponad czterdziestu, a wśród nich pojawiły się takie legendy jak Optimus Prime, Megatron, Grimlock czy Starscream. Każdy z robotów posiada unikalne zdolności, które w istotnym stopniu wpływają na przebieg potyczek. Przykładowo – Optimus Prime przeobraża się w ciężarówkę zdolną taranować struktury obronne wroga, Starscream potrafi przywoływać naloty, a Ratchet naprawiać uszkodzenia swoich towarzyszy broni.

Gra oferuje rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza, w której musimy zmierzyć się ze sztuczną inteligencją. Prawdziwa zabawa czeka jednak w trybie multiplayer, pozwalającym atakować innych użytkowników i bronić się przed inwazjami z ich strony. Użytkownicy mogą tworzyć stronnictwa i brać udział w wielkiej sieciowej wojnie, której przebieg ulega zmianie z tygodnia na tydzień, zależnie od wyników potyczek indywidualnych graczy.

Transformers: Earth Wars dostępne jest w wersjach na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Transformers: Earth Wars w App Store

Transformers: Earth Wars w Google Play

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Transformers: Earth Wars

Transformers: Earth Wars