Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 października 2015, 12:30

autor: Góral

Toy Defense 2 - wojenne tower defense w mobilnej perełce

W dzisiejszej mobilnej perełce prezentujemy Toy Defense 2 - strategię tower defense z 2013 roku, która kilka dni temu otrzymała potężną aktualizację, usprawniającą m.in. oprawę graficzną.

W maju 2015 roku firma Wargaming nawiązała współpracę z zespołem Melesta Games, który trudni się produkcją gier mobilnych. Pierwszym efektem wspólnych działań obu zespołów jest najnowsza wersja Toy Defense 2 – produkcji typu tower defense z 2013 roku. Aktualizacja zadebiutowała kilka dni temu i wprowadziła sporo usprawnień, więc dziś przedstawiamy grę w mobilnej perełce.

Tytuł jest kontynuacją produkcji z 2012 roku i pozwala wcielić się w dowódcę armii żołnierzyków, którzy odpierają ataki wrogich jednostek. Zasady rozgrywki z pewnością są dobrze znane wszystkim miłośnikom gier typu tower defense. Po ustalonej z góry trasie poruszają się wrogowie, a my stawiamy wieżyczki atakujące przeciwników. Akcja została osadzona w czasach II wojny światowej, więc podczas zabawy odgrywany scenariusze oparte na różnych słynnych wydarzenia (np. walki na wyspie Iwo Jima czy Operacja Overlord) z tamtego okresu.

Wraz z pojawieniem się nowej aktualizacji, deweloperzy przede wszystkim znacznie ulepszyli oprawę graficzną, którą zdążyła się nieco zestarzeć. Ponadto pojawiły się kolejne mapy oraz ulepszenia jednostek i dowódców, a całość uzupełniają potyczki PvP oraz system turniejów i rankingów.

„Odnowiona wersja Toy Defense 2 to gra, którą łączy w sobie szybką akcję gier typu tower defense ze wspomnieniami z zabawy żołnierzykami w dzieciństwie. Łatwo nauczyć się podstaw gry, ciężko być w niej mistrzem, co daje godziny wciągającej rozgrywki” – stwierdził Andri Yarantsau, kierownik gier mobilnych w Wargaming.

Krótko pisząc, jeżeli jeszcze nie mieliście styczności z Toy Defense 2, to teraz macie znakomitą okazję do nadrobienia zaległości.