Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Toy Defense 2 (iOS)
OkładkaToy Defense 2 (iOS)

Toy Defense 2

Kontynuacja gry typu tower defense z 2012 roku. W produkcji przejmujemy dowodzenie nad armią żołnierzyków, które wykorzystujemy do bronienia bazy przed atakami wrogich jednostek. Tytuł oferuje ponad 200 misji, turnieje oraz rozgrywki PvP.

Strategiczne | zagraj za darmo | tower defense

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Toy Defense 2 Premiera

2maj2013

iOS

8maj2013

AND

Toy Defense 2 na platformę iOS i AND to kontynuacja gry z gatunku tower defense z 2012 roku. Produkcja została stworzona przez firmę Melesta Games, znaną przede wszystkim z serii Farm Frenzy, chociaż mającej na swoim koncie także takie tytuły jak Green City, Rolling Idols czy też Spooky Mall. Co ciekawe, studio nawiązało w maju 2015 roku współpracę z Wargaming (twórcy m.in. World of Tanks). Obie firmy od tamtej pory pomagają sobie na różnych płaszczyznach wydawniczych i deweloperskich.

Mechanika

Tworząc Toy Defense 2 deweloperzy ze studia Melesta Games postanowili nie wywracać do góry nogami znanej rozgrywki, w związku z czym otrzymaliśmy klasyczną produkcję tower defense. Podczas zabawy wcielamy się w dowódcę armii żołnierzyków (USA, ZSRR i Niemcy), broniących dostępu do bazy przed nacierającymi wrogami. Do naszych zadań należy przede wszystkim rozmieszczenie poszczególnych jednostek w różnych miejscach mapy tak, by przeciwnicy maszerujący / jadący / lecący wzdłuż ścieżki dostali porządnie w kość. Oczywiście nie dysponujemy nieograniczonymi zasobami i w trakcie potyczki musimy rozważnie wykorzystywać fundusze na zakup kolejnych żołnierzy, dział i maszyn.

Tryby gry

W Toy Defense 2 na platformę iOS i AND znajdziemy trzy główne tryby rozgrywki. Przede wszystkim możemy wykonywać misje PvE, w których walczymy z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Łącznie deweloperzy zatroszczyli się o 240 zadań, w tym kilka słynnych kampanii (bitwa o Iwo Jimę i operacja Overlord). Ponadto bierzemy udział w turniejach oraz potyczkach PvP, a całość uzupełniają rankingi.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Toy Defense 2 na platformę iOS i AND jest schludna, a zarazem widowiskowa. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej nad mapą, więc nie ma mowy o zaawansowanej technologii 3D itd. Jednak dzięki temu podczas rozgrywki gracz może skupić się na walce, a poza tym efekty specjalne w postaci rozmaitych wybuchów potrafią zachwycić.

Toy Defense 2 – niezbyt zaskakująca, ale porządna gra tower defense

PLUSY:
  1. System rozwoju jednostek i dowódców sprawia, że cały czas chce się walczyć;
  2. Ponad 200 poziomów oraz potyczki PvP zapewniają długie godziny zabawy;
  3. Starszym graczom przypomni czasy dzieciństwa i zabawę żołnierzykami.
MINUSY:
  1. Mało oryginalna.

Toy Defense 2 to jeden z wielu przedstawicieli gatunku tower defense. Produkcja stworzona przez ekipę Melesta Games sama w sobie nie wyróżnia się specjalnie spośród rzeszy podobnych tytułów, ale w tym przypadku nie jest to wielką wadą, gdyż brak oryginalności nadrabiany jest innymi elementami.

Przede wszystkim tytuł żeruje na wspomnieniach starszych graczy, którzy pamiętają czasy swojego dzieciństwa. Dawniej jedną z popularniejszych form rozrywki była bowiem zabawa plastikowymi żołnierzykami, których się kolekcjonowało, tworzyło z nich małe armie, a następnie walczyło z kolegami. W Toy Defense 2 do bronienia bazy wykorzystujemy właśnie tego typu zabawki i również bawimy się w wojnę, to jednak nie wszystko.

Rozgrywka została podzielona na dwa etapy. Głównym jest oczywiście samo toczenie starć, odbywające się na znanych wszystkim fanom gatunku zasadach, czyli ustawianiu jednostek, które będą atakowały wrogów poruszających się wyznaczonymi ścieżkami. Wielki wpływ na nasze poczynania w trakcie bitwy ma jednak druga część, skupiająca się na zarządzaniu armią.

Podczas zabawy zdobywamy wirtualne pieniądze (można je także nabyć w ramach systemu mikropłatności), które przeznaczamy na rozwój poszczególnych jednostek, dzięki czemu podczas walki możemy je ulepszać, zwiększając siłę ataku. Dodatkowo zatrudniamy także dowódców, przypisywanych do zabawek, co także wpływa na ich zdolności.

Wszystko to urozmaicane jest przez różne nacje, mnóstwo misji, w których odgrywamy słynne scenariusze z II wojny światowej, moce specjalne (np. spowolnienie nacierających wrogów), multiplayer i prostą, ale przyjemną dla oczu oprawę graficzną. W praktyce całość sprawdza się po prostu idealnie i nie można Toy Defense 2 zarzucić żadnej poważnej niedoróbki. Warto nadmienić, że choć z czasem system mikropłatności zaczyna nieco dokuczać, to całość jest po prostu porządną grą tower defense.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Toy Defense 2: 12+

iOS
AND