Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2022, 18:21

autor: Zuzanna Domeradzka

Darmowe MMORPG, które było hitem sierpnia, niebawem trafi na Steam

W Tower of Fantasy będzie można już niedługo grać na Steamie. Darmowa gra otrzyma też wtedy dużą aktualizację 2.0: Vera, dodającą masę zawartości.

Źródło fot. Epic Games Store
i
W SKRÓCIE:
  1. Tower of Fantasy trafi 20 października na Steama. Tego dnia gra otrzyma dużą aktualizację 2.0: Vera.
  2. Update wprowadzi m.in. nowe lokacje czy postacie. Więcej na jej temat dowiemy się podczas planowanej na 13 października transmisji.

Darmowe MMORPG Tower of Fantasy, które było hitem sierpnia (4 miliony wstępnych rejestracji), może niedługo stać się większym zagrożeniem dla Genshin Impact, do którego często jest porównywane. A to dlatego, że 20 października gra pojawi się na Steamie, dzięki czemu będzie mogła trafić do szerszego grona odbiorców. Do tej pory była dostępna do pobrania za pośrednictwem specjalnego launchera na PC (a także na urządzeniach mobilnych).

Genshin Impact, które poniekąd można nazwać konkurentem Tower of Fantasy (podobna mechanika, styl graficzny itp.), mimo iż jest dostępne chociażby dla posiadaczy PS4 i PS5, do tej pory nie trafiło na Steama. ToF zaś zostanie dodane „wkrótce” również do sklepu Epic Games Store (najprawdopodobniej 20 października). Wygląda więc na to, że twórcy rozpoczynają ekspansję na coraz więcej platform.

Ponadto 20 października Tower of Fantasy otrzyma dużą aktualizację 2.0: Vera. Będzie ona od razu dostępna do pobrania również za pośrednictwem platformy firmy Valve.

Update ma wprowadzić do gry sporo zawartości, m.in. nowe misje, rajdy, wydarzenia czy bossów. Główną atrakcją będzie jednak sama Vera, czyli pustynny rejon, w którym gracze zwiedzą lewitujące miasto Mirroria. Pojawią się też niewidziane wcześniej postacie: Lin, Ruby i Saki Fuwa. Najnowszy zwiastun aktualizacji zobaczycie poniżej.

Zostaną poprawione również błędy, z którymi gra mierzy się praktycznie od chwili jej światowej premiery. Więcej informacji na temat aktualizacji ma zostać podanych 13 października podczas specjalnej transmisji na żywo (m.in. na oficjalnym kanale YouTube).

Warto dodać, że zawartość, którą wprowadzi update 2.0 do ToF, jest już od dawna dostępna dla chińskich graczy. Tak więc jeśli jesteście jej ciekawi, w sieci znajdziecie wiele materiałów prezentujących nowości.

  1. Tower of Fantasy na Steamie
  2. Tower of Fantasy - oficjalna strona